Nowy Xbox wyciekł. Brak napędu, większy dysk i ulepszony kontroler z haptycznymi wibracjami

Radosław Krajewski
2023/09/19 10:40
0
0

Do sieci trafiło wiele nowych szczegółów o nadchodzącej nowej wersji Xboxa Series X/S.

Ujawniono dokumenty ze sprawy sądowej Federalnej Komisji Handlu z Microsoftem, które zawierają wiele ciekawych informacji dotyczących rozwoju marki Xbox. Jedną z najważniejszych nowości znajdującą się w opublikowanych materiałach jest ujawnienie istnienia kolejnej wersji Xboxa Series X/S. Microsoft nie planuje jednak wydać mocniejszej wersji swojej konsoli, ale zaoferować klientom odświeżoną wersję tego samego urządzenia, które otrzyma nowy wygląd, większy dysk SSD, czy kontroler z haptycznymi wibracjami.

Nowy Xbox wyciekł. Brak napędu, większy dysk i ulepszony kontroler z haptycznymi wibracjami

Nowy Xbox Series X/S nadchodzi

Nowy Xbox Series X o nazwie kodowej „Brooklin” trafi do sprzedaży w październiku 2024 roku. Konsola otrzyma dysk SSD o pojemności 2TB, szybszy moduł Wi-Fi, oraz redukcję poboru mocy. Ta wersja konsoli, podobnie jak Xbox Series S, pozbawiona będzie napędu optycznego. Urządzenie miałoby kosztować 499 dolarów.

GramTV przedstawia:

Wraz z konsolą otrzymamy również nowy kontroler, który oferować będzie akcelerometr, ulepszone analogi, a także znane z DualSense’a od PlayStation 5 haptyczne wibracje.

W przyszłym roku Microsoft planuje wydać trzy nowe konsol Xbox. Pierwszą z nich jest „Ellewood”, czyli odświeżona wersja Xboxa Series S. Drugim wyżej opisany „Brooklin”, zaś ostatnią „Uther”, czyli ta sama konsola co odświeżony Xbox Series X, ale w formacie XDL, co wskazuje, że będzie ona dostępna w ramach Xbox Design Lab. Czyżby firma zamierzała pozwolić swoim klientom na wizualne dostosowanie swoich konsol przy zakupie? O tym przekonamy się w przyszłym roku.

Nowy Xbox Series X/S nadchodzi, Nowy Xbox wyciekł. Brak napędu, większy dysk i ulepszony kontroler z haptycznymi wibracjami
Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!