Nowy Kruk będzie „antymarvelowskim filmem”. Puste przechwałki?

Krzysztof Żołyński
2023/09/13 15:00
0
0

Producent nowej wersji kultowego Kruka zapowiada, że będzie to „antymarvelowski film”. Czy rzeczywiście taki jest plan?

Kruk będzie restartem kultowego filmu z 1994 roku i komiksu z 1989 roku o tym samym tytule. Fabuła opowiada o śmierci Erica Dravena i jego narzeczonej z rąk brutalnych członków gangu. Po wskrzeszeniu przez Kruka Eric składa przysięgę zemsty, ścigając tych, którzy zakończyli jego życie.

Nowy Kruk będzie „antymarvelowskim filmem”. Puste przechwałki?

Prace nad rebootem filmu Kruk to bardzo długa historia. W zasadzie można powiedzieć, że to widowisko powstaje od dwóch dekad. Tym razem jednak wydaje się, że prace są już niemal ukończone, a Lionsgate planuje premierę w 2024 roku. W głównej roli zagra Bill Skarsgård.

Kruk antymarvelowskim widowiskiem?

Producent tego widowiska, Sam Pressman, określił je jako „antymarvelwoski film”, ale chwilę później stwierdził także, że istnieją ambitne plany dotyczące Kruka i pragnie stworzyć multimedialne dziedzictwo w oparciu o tę historię. Czy to nie jest przypadkiem dokładnie ta droga, którą podąża Marvel?

The Crow był centralną i integralną częścią naszej firmy i jestem naprawdę dumny z postępów i wykonanej pracy. Myślę, że ten film po prostu zaskoczy ludzi. Nasi partnerzy chcą podejść do tego w bardzo 360-stopniowy sposób, niezależnie od tego, czy będą to gry wideo, serial animowany, czy wszechświat, ale ma to kosmiczne dziedzictwo, które może wykraczać poza pojedynczą historię. W końcu doszliśmy do punktu, w którym możemy naprawdę zbadać inne możliwości, ponieważ jest to tak wyjątkowa cecha, że nie jest to film studyjny, nie jest to film Marvela – to rodzaj filmu anty-Marvela. Wiążę z tym największe nadzieje i naprawdę podoba mi się to, czego dokonała Molly Hassell, pchając wszystko pod górę, a Rupert Sanders jest wielkim wizjonerem.

GramTV przedstawia:

Kruk jest z pewnością na tyle mroczny, że można go uznać za „anty-Marvela” już tylko z tego powodu. Trudno jednak nie zauważyć, że obietnica połączonego wszechświata i wielu projektów w świecie restartu z Billem Skarsgårdem z pewnością brzmi podobnie do podejścia Marvela do MCU.

Bill Skarsgard wcieli się w głównego bohatera (Eric Draven), ale na ekranie pojawią się również: FKA Twigs, Danny Huston, Laura Birn, Sami Bouajila i Jordan Bolger. Zdjęcia do filmu Kruk już się zakończyły, ale obecnie nie ma ustalonej dokładnej daty premiery

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!