Nowy gatunek węża nazwany po Harrisonie Fordzie. Aktor szczerze o tym wyróżnieniu

Radosław Krajewski
2023/08/16 19:00
0
0

Aktor zareagował w swoim charakterystycznym stylu.

Conservation International ogłosiło odkrycie nowego gatunku węża w Peru, którego nazwano Tachymenoides harrisonfordi. To nie pierwszy raz, gdy Harrison Ford został uhonorowany w ten sposób. Już wcześniej jego imieniem zostały nazwane nowe gatunku pająka i mrówki. Aktor w żartobliwy sposób skomentował nowe wyróżnienie, z którym nie do końca się zgadza.

Nowy gatunek węża nazwany po Harrisonie Fordzie. Aktor szczerze o tym wyróżnieniu

Nowy gatunek węża z Peru nazwany po Harrisonie Fordzie

Ci naukowcy wciąż nazywają stworzenia moim imieniem, ale zawsze to zwierzęta, które przerażają dzieci. Nie rozumiem tego. Wolny czas spędzam na hafcie krzyżykowym. Śpiewam kołysanki moim wnukom, żeby nie bały się nocy.

W dalszej części wypowiedzi aktor przyznał, że wstydem jest, że wciąż nie znamy świata w którym żyjemy, ciągle odkrywając nowe gatunki. Jednocześnie przypomniał, że losy wszystkich istot na tej planecie są ze sobą powiązane, dlatego powinniśmy dbać i chronić naturę.

Z całą powagą, to odkrycie jest upokarzające. To przypomnienie, że wciąż jest tak wiele do nauczenia się o naszym dzikim świecie – i że ludzie są małą częścią niewiarygodnie rozległej biosfery. Na tej planecie wszystkie losy są ze sobą powiązane, a teraz milion gatunków balansuje na krawędzi wyginięcia. Mamy egzystencjalny mandat, by naprawić nasz zerwany związek z naturą i chronić miejsca, które podtrzymują życie.

GramTV przedstawia:

Strona Conservation International argumentuje, że nowy gatunek węża został nazwany na cześć Harrisona Forda ze względu na jego wkład w ochronę środowiska. Ford jest wiceprzewodniczącym organizacji

Tachymenoides harrisonfordi został odkryty w maju 2022 roku w Parku Narodowym Otishi w Peru. Zdjęcie gada możecie zobaczyć poniżej.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!