Nowa odsłona Anno już w produkcji? Ubisoft otrzyma spore dofinansowanie

Mikołaj Ciesielski
2023/09/01 08:15
0
0

Wygląda na to, że Ubisoft Blue Byte pracuje już nad kolejną odsłoną Anno.

Ubisoft zamierza wydać 10 gier do końca marca 2024 roku. W ciągu najbliższych miesięcy francuska firma dostarczy na rynek m.in. takie tytuły jak The Crew Motorfest, Assassin’s Creed Mirage, Just Dance 2024 czy też Avatar Frontiers of Pandora. Niewykluczone jednak, że wydawca szykuje również niespodziankę dla fanów serii Anno. W sieci pojawiły się bowiem informacje, które sugerują, że nowa odsłona wspomnianego cyklu znajduje się już w produkcji.

Nowa odsłona Anno już w produkcji? Ubisoft otrzyma spore dofinansowanie

Ubisoft Blue Byte pracuje nad nową odsłoną Anno? Studio otrzymało dofinansowanie od Niemiec

Jak informuje serwis Games Wirtschaft (dzięki eXputer), niemieckie studio Ubisoft Blue Byte – odpowiedzialne za rozwój serii Anno – otrzyma wkrótce dofinansowanie ze strony Federalnego Ministerstwa Gospodarki i Ochrony Klimatu, które odpowiedzialne jest w Niemczech za prowadzenie polityki gospodarczej. Deweloperzy mają otrzymać 5,7 mln euro, a pieniądze zostaną przeznaczone na rozwój projektu o nazwie „Placeholder”.

Wspomniana produkcja – jak wynika z udostępnionych dokumentów – ma „rozszerzyć sprawdzone i popularne reguły gry o nowe funkcje”. W ręce graczy ma natomiast zostać oddany „wieloaspektowy” i zachęcający do eksploracji świat, który może być „rozbudowywany i przekształcany” do woli. „Placeholder” ma również oferować zarówno kampanię solo, jak i tryb multiplayer.

GramTV przedstawia:

Według informacji udostępnionych w dokumentach wspomniana produkcja ma zostać „zoptymalizowana pod wszystkie platformy” i dotrzeć do „graczy na całym świecie”. Na ten moment nie pozostaje nam więc nic innego, jak cierpliwie czekać na oficjalną zapowiedź projektu „Placeholder”, którym – jak przekonuje serwis Games Wirtschaft – jest nowa odsłona serii Anno.

Na koniec przypomnijmy, że Anno 1800 – czyli ostatnia główna odsłona serii – zadebiutowało w 2019 roku na komputerach osobistych. W marcu bieżącego roku gra trafiła również na konsoel PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Jeśli natomiast jesteście zainteresowani naszą opinią na temat wspomnianej produkcji, to serdecznie zapraszamy Was do lektury: Pieniądz robi pieniądz – recenzja Anno 1800.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!