Nowa gra za darmo na Steam. To polski tytuł honorujący lotników z II WŚ

Radosław Krajewski
2024/01/24 15:15
0
0

Kolejna produkcja od rodzimego studia znanego z Gry szyfrów.

Studio Chronospace wypuściło dzisiaj swoją kolejną grę stworzoną na zlecenie Instytutu Pamięci Narodowej. Deweloperzy zasłynęli z Gry szyfrów, krótkiej edukacyjnej gry wydanej w 2022 roku. Ich najnowszą propozycją są Lotnicy, czyli kolejna produkcja historyczna, która w interaktywnej formie tym razem prezentuje polskie lotnictwo z czasów II wojny światowej.

Nowa gra za darmo na Steam. To polski tytuł honorujący lotników z II WŚ

Lotnicy – nowa darmowa polska gra na Steam

Lotnicy to edukacyjna gra przygodowa z widoku pierwszoosobowego, zawierająca elementy zręcznościowe oraz zagadki logiczne. W grze wcielamy się w asa lotnictwa, który bierze udział w starciach powietrznych z Luftwaffe. Fabuła oparta jest na prawdziwych wydarzeniach i postaciach znanych z kart historii, którzy służyli w czasie II wojny światowej. Gra oferuje również dziennik, zawierający kompendium wiedzy historycznej.

Wciel się w rolę polskiego asa lotnictwa z czasów II wojny światowej i weź udział w podniebnych starciach z Luftwaffe! Poznaj historię legendarnej polskiej 1586 Eskadry Specjalnego Przeznaczenia. Spiesz na pomoc Powstańcom Warszawskim, biorąc udział w rekonstrukcji lotu w nocy 16 na 17 sierpnia 1944 roku.

Produkcja oferuje sześć misji, w których wcielimy się w prawdziwych bohaterów z czasów II wojny światowej, takich jak: Jan Zumbach, Stanisław Skalski, Anna Leska, Jadwiga Piłsudska, Leszek Owsiany, Włodzimierz Bernhardt. Zadaniem graczy w poszczególnych misjach będzie odparcie ataku niemieckiego lotnictwa, obsługa urządzeń na pokładzie samolotu Halifax MK, nawiązanie łączności z Armią Krajową, a także wspomaganie Powstania Warszawskiego.

GramTV przedstawia:

Lotnicy oferują polską ścieżkę dźwiękową oraz napisy. Muzykę do gry skomponował Przemysław Treszczółka, który inspirował się takimi artystami, jak Karol Szymanowski i Mieczysław Karłowicz.

Jeżeli jesteście zainteresowani sprawdzeniem darmowej gry Lotnicy na Steam, to udajcie się pod ten adres. Z kolei wersję na VR znajdziecie na tej stronie. Lotnicy są całkowicie darmową produkcją, więc nie jest to czasowa oferta.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!