Niektórzy gracze planują bojkot Final Fantasy 16. Powodem brak różnorodności etnicznej

Krzysztof Żołyński
2023/06/18 14:50
4
0

Wygląda na to, że niektórzy gracze planują bojkot nowej odsłony Final Fantasy, gdyż nie są zadowoleni z odpowiedzi udzielonej mniejszościom etnicznym, na temat różnorodności w grze.

Niektórzy gracze Final Fantasy ujawnili, że planują bojkot Final Fantasy 16 z powodu „ciągle wątpliwej reakcji” zespołu deweloperskiego na brak różnorodności w grze. W listopadzie zeszłego roku producent Naoki Yoshida odniósł się do tego tematu w jednym z wywiadów, ale jak twierdzą zainteresowani, jego odpowiedź w niewielkim stopniu rozwiała obawy czarnych i graczy z mniejszości etnicznych.

Niektórzy gracze planują bojkot Final Fantasy 16

Komentarze graczy oburzonych zachowaniem Square:

Wydaje mi się, że najlepszym sposobem wysłania wiadomości do Square byłoby„ głosowanie portfelem ”na przykład.

To nie jest szczególnie trudne, biorąc pod uwagę, ile gier jest do rozegrania. Nie kupuję tego. Szczerze mówiąc, wiedząc, że Starfield i Dragon's Dogma nadchodzą z czarnymi postaciami, to naprawdę łatwiej mi pominąć FFXVI.

Gdybym bojkotował gry z powodu braku różnorodności pod względem postaci, które wyglądały jak ja, nie miałbym w co grać, poza kilkoma grami niezależnymi.

Odkąd po raz pierwszy zacząłem grać w gry przed ukończeniem piątego roku życia, grałem w gry oparte na tym, czy są zabawne, czy nie. 30 lat później to się nie zmieniło.

GramTV przedstawia:

W internecie pojawiła się ankieta, na którą odpowiedziało 1200, ale tylko 2,9 procent – czyli około 40 osób – zamierza zbojkotować Final Fantasy 16, a 72,8 procent nadal jest zdecydowanych na zakup, a 24,3 procent ankietowanych w ogóle nie planowało sięgnąć po Final Fantasy 16.

Komentarze
4
beetleman1234
Gramowicz
19/06/2023 10:56

Super. Oby pampersy ze sobą mieli.

wolff01
Gramowicz
18/06/2023 18:53

Artykuł o "bojkocie" 5 osób? Ktoś tu szuka taniej sensacji...

Aesgariel
Gramowicz
18/06/2023 16:32

Właśnie złożyłem preorder na nowego Finala, i to głównie przez takie głupie gadanie. Nic tak na marketing nie działa, jak g***oburza wokół tytułu.

A wciskanie różnorodności wszędzie gdzie się da i nie całkiem pasuje jest złe, ponieważ tej różnorodności szkodzi.
Trwa Wczytywanie