Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Next-genowa wersja GTA V krytykowana za brak nowości. Gracze obniżają ocenę gry

Radosław Krajewski
2022/03/26 17:00

Coraz więcej graczy wyraża swój sprzeciw wobec polityki Rockstar Games.

W ubiegłym tygodniu zadebiutowała nowa wersja Grand Theft Auto V przeznaczona dla konsol nowej generacji od Sony i Microsoftu. Pierwsze porównania potwierdzały, że posiadacze PlayStation 5 i Xboksów Series X/S mogą liczyć na oprawę graficzną zbliżoną do tej, która oferowana jest w wersji na komputery osobiste. Jednak nie wszystkim next-genowa wersja GTA V przypadła do gustu. W serwisie Metacritic coraz więcej jest negatywnych opinii wobec kolejnej iteracji kultowej już gry wydanej jeszcze w 2013 roku. Najwięcej krytycznych komentarzy dotyczy braku jakichkolwiek nowości w rozgrywce.

Next-genowa wersja GTA V krytykowana za brak nowości. Gracze obniżają ocenę gry

Kiedy GTA V na Xboxa Series X/S i PlayStation 5 został ogłoszony, Rockstar określił nową wersję jako „rozszerzoną i ulepszoną”. Choć nie padły wtedy żadne szczegóły, część graczy oczekiwała wprowadzenia do gry nowych mechanik, jak miało to miejsce przy wersji na PC, która dodała tryb pierwszoosobowy. Deweloper w żadnej zapowiedzi nie obiecywał wprowadzenia nowej zawartości do trybu dla jednego gracza, ale to nie powstrzymało wielu osób do wystawienia grze najniższej oceny.

W chwili pisania tej wiadomości GTA V na PlayStation 5 ma 396 ocen, z czego 309 jest negatywnych, zaś wersja na Xboxa Series X/S ma wystawionych 111 ocen i 92 są negatywne. Nie ma więc mowy o popularnym w ostatnim czasie „review bombingu”, ale nieprzychylnych komentarzy przybywa z każdym dniem. Najczęściej pojawiającym się zarzutem jest wspomniany brak nowości. Nie wszystkim spodobała się również podrasowana oprawa graficzna. W wielu komentarzach do ocen przewija się stwierdzenie, żeby nie marnować czasu i pieniędzy. Sytuacji nie poprawia fakt, że Rockstar Games zapowiedział comiesięczną subskrypcję GTA+, która wprowadza szereg korzyści dla graczy bawiących się w GTA Online.

Nic nowego nie dodano. Nie marnuj swoich pieniędzy. Wydaj je na nową grę i graj dalej w wersji na PS4.

Śmieszny skok na kasę! Drobne ulepszenia grafiki! Nic nowego; ta sama gra z nieco wyższą rozdzielczością i większą liczbą klatek na sekundę. To nawet nie jest remaster, to tylko patch, za który proszą cię o zapłacenie! Nawet jeśli posiadasz grę, będziesz musiał zapłacić za kolejną wersję! Żałosne!

Absolutny skok na kasę. Nie, dziękuję!! To tylko wersja do kolejnego zarabiania pieniędzy. Na serio!!

Cóż, to jest zawstydzające. Dosłownie prawie nic się nie zmieniło. Ponowne wydanie tego i nadal pobieranie pieniędzy (nawet jeśli nie za dużo) jest nadal jest bardzo głupie

GTA V „Rozszerzone i ulepszone”? Po prostu nie ma różnicy w porównaniu do PC. Nadal pobierają cenę za aktualizację.

PC nadal ma lepszą grafikę w porównaniu do tej wersji. R* nie powinien zrujnować swojej reputacji tanimi remasterami. Rozczarowanie. To właśnie ogłosiłeś podczas wydarzenia ujawniającego PS5, Rockstar? Wstydź się siebie.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy, że next-genowa wersja Grand Theft Auto V na konsolach Xbox Series X/S i PlayStation 5 zadebiutowała 15 marca. Od tego dnia posiadacze konsol nowej generacji od Sony mogą skorzystać z darmowego dostępu do GTA Online, który potrwa przez pierwsze trzy miesiące.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!