New World ze świąteczną aktualizacją. Czym jest Święto Zimowej Konwergencji?

Wincenty Wawrzyniak
2021/12/21 08:00
0
0

Od kilku dni w grze New World trwa tak zwane Święto Zimowej Konwergencji. Co to w ogóle jest? Tłumaczymy!

Przedstawiciele studia Amazon Games przygotowali dla społeczności gry New World sporo atrakcji z okazji zbliżającego się wielkimi krokami Bożego Narodzenia. Kilka dni temu wspomniana produkcja doczekała się (podajemy za serwisem GameSpot) wielkiej grudniowej aktualizacji wprowadzającej tak zwane Święto Zimowej Konwergencji. Jak czytamy na oficjalnej stronie tego wydarzenia, Zimowa Konwergencja, zwiastowana przez natężone opady śniegu i zorzę polarną, jest czasem dualizmu i dychotomii, w którym Aeternum odwiedza Zimowy Wędrowiec i Zimowy Wojownik. Co to jednak dokładnie oznacza?

Podczas gdy prezenty w osadach podkreślają przemijający rok, to poza murami toczy się zimowa wojna między dobrymi siłami zimy (wytrwałość, uśpienie) wspieranymi przez dobrą stronę Zimowego Wędrowca, a złymi siłami zimy (śmierć, stagnacja) wspieranymi przez złą stronę Zimowego Wędrowca. Co gorsza, Zimowy Wędrowiec i jego zimowy lud powodują na całym tym obszarze chaos, próbując rozprzestrzeniać Wieczną Zimę.

Po pierwsze, gracze mogą zdobywać specjalne zimowe żetony z wydarzeń cyklicznych rozgrywanych na całej wyspie oraz wymienianie ich w świątecznym sklepie, który oferuje rzadkie przedmioty oraz elementy kosmetyczne. Wśród wspomnianych nagród znajdziemy między innymi nowe pancerze, bronie, elementy wyposażenia, skórki oraz przedmioty użytkowe. Zimowy Wędrowiec założył w Aeternum cztery wioski, dzięki którym rozsiewa radosną atmosferę Zimowej Konwergencji. Społeczność może odwiedzić go w Jesieniowieczni, Urwiskach Monarchy, Tkackich Mokradłach i Lśniącej Kniei, aby wykonać zadania.

GramTV przedstawia:

Po drugie, w grze pojawiły się lodowe jaskinie. Jak czytamy, występują one w całym Aeternum, ponieważ Zimowy Wojownik pragnie Wiecznej Zimy; są pełne śniegu i lodu – Yeti używa zawartych w nich mocy, by w Aeternum było jeszcze więcej mrozu i śniegu. Co więcej, po zakończeniu wydarzenia te jaskinie pozostaną w grze na zawsze niczym blizny na ziemi, jako źródła zimowej magii, które nie chciały się stopić nawet po pokonaniu Zimowego Wojownika. Tyle że to dopiero niewielka część nowości – co dalej?New World ze świąteczną aktualizacją. Czym jest Święto Zimowej Konwergencji?Po trzecie, mamy specjalny projekt miasteczka – Duch Konwergencji – umożliwiający graczom wykonywanie specjalnych zadań w ramach projektów miasteczka, aby ulepszyć każde Świetliste Drzewo osady i zdobywać lepsze nagrody dzienne. Warto tutaj zaznaczyć, że każdego dnia pierwsze trzy interakcje ze wspomnianym Świetlistym Drzewem pozwolą graczom na uzyskanie kolejnych prezentów oraz skrytek z prezentami. Ponadto gracze znajdujący się na 60. poziomie doświadczenia mają okazję otrzymać Gipsowy Diament (również za pierwsze trzy interakcje ze Świetlistym Drzewem w osadzie), co pozwoli natomiast stworzyć Gipsową Kulę umożliwiającą zwiększenie biegłości poszczególnych przedmiotów.

Po czwarte, mamy także odzyskiwanie zagubionych podarków oraz zbieranie błyszczytu. Zagubione podarki możemy odnaleźć wszędzie w świecie gry i wymieniać je na zimowe żetony w świątecznych chatkach w zimowych wioskach. Jeśli zaś chodzi o błyszczyt, mowa tutaj o nowych losowych i dynamicznych wydarzeniach, które występują w całym Aeternum w porach nocnych. Gracze powinni mieć oczy otwarte i słuchać uważnie podczas swoich poszukiwań w miejscach, w których takowe deszcze mogą występować. Zebrane kryształy również możemy wymienić na zimowe żetony. Na sam koniec aktualizacja wprowadziła także siedem nowych zadań uzupełniających historię Zimowej Konwergencji (od 15. do 60. poziomu).

Zainteresowanych zapraszamy również do sprawdzenia pełnej listy zmian – nie tylko dotyczących samego wydarzenia świątecznego, ale również samej gry, zadań czy także systemu walki oraz innych poprawek. Oprócz tego powyżej zamieściliśmy bardzo długi materiał, gdzie możemy posłuchać szczegółów na temat przyszłości New World. Omówienie tego nagrania (oraz znacznie więcej) znajdziecie jednak w naszej ostatecznej recenzji, która pojawi się już niedługo! Przypomnijmy jeszcze na sam koniec, że New World zadebiutowało na rynku 28 września bieżącego roku wyłącznie na komputerach osobistych.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!