Netflix wydał 55 mln dolarów na serial, który nie powstanie. Twórca wydał pieniądze na samochody i kryptowaluty

Radosław Krajewski
2023/11/23 16:00
0
0

Reżyser 47 roninów miał stworzyć nowy serial dla Netflixa, ale pieniądze przepuścił na krytptowalutach i zakup luksusowych samochodów.

Carl Erik Rinsch otrzymał od Netflixa 55 milionów dolarów na stworzenie nowego serialu science-fiction zatytułowanego Conquest. Pierwotnie twórca filmu 47 roninów miał do dyspozycji 44 mln dolarów, ale poprosił platformę o dodatkowe 11 mln USD, aby ostatecznie ruszyć z projektem. Część z tych pieniędzy stracił inwestując w kryptowaluty i kupując drogie, luksusowe samochody.

Netflix wydał 55 mln dolarów na serial, który nie powstanie. Twórca wydał pieniądze na samochody i kryptowaluty

Conquest – reżyser wydał pieniądze Netflixa na giełdę i bitcoiny

Rinsch z pieniędzy Netflixa zagrał na giełdzie, tracąc 5,9 mln dolarów. Następnie chciał odzyskać pieniądze inwestując w kryptowaluty, a konkretniej w Dogecoina. Reżyser miał rzekomo wykorzystać 4 mln USD, aby zamienić je na kwotę prawie 27 mln funtów. Z kwoty pochodzącej z inwestycji wydał 8,7 mln dolarów na sportowe samochody i luksusowe towary znanych marek.

Sprawa mogłaby jeszcze długo nie wyjść na światło dzienne, gdyby nie postępowanie rozwodowe Rinscha. Jego żona zatrudniła księgowego, który ustalił, że mężczyzna po otrzymaniu pieniędzy od Netflixa kupił nowe Ferrari i pięć Rolls Royce’ów.

GramTV przedstawia:

Netflix wciąż nie otrzymał ani jednego gotowego odcinka Conquest. Firma ostatecznie anulowała projekt. Serial miał liczyć 13 odcinków.

Chociaż firma zapewniała fundusze i wsparcie dla serialu Rinscha, po wielu czasie i wysiłku stało się jasne, że pan Rinsch nigdy nie ukończy projektu, na który się zgodził – powiedział rzecznik Netflix, Thomas Cherian.

Co ciekawe, Netflix i Rinsch objęci są poufnym arbitrażem, który został zainicjowany przez samego reżysera. Twierdzi, że Netflix jest mu winien 14 mln dolarów odszkodowania za złamanie umowy.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!