Netflix przygotuje wysokobudżetową strzelankę na PC. Poszukiwania deweloperów

Maria Wawrzyniak
2022/11/24 20:30

Platforma ma w planach produkcję łączącą rozbudowaną fabułę ze strzelanką z mikropłatnościami.

Jak podaje serwis Mobilegamer.biz, Netflix rozpoczął poszukiwania deweloperów, które stworzyłyby wysokobudżetową strzelankę przeznaczoną na komputery osobiste. Wygląda więc na to, że korporacja coraz poważniej myśli o wkroczeniu na rynek i poszukuje m.in. osoby kierującej produkcją projektu, dyrektora kreatywnego oraz dyrektora artystycznego. O co więc dokładnie może chodzić?

Netflix przygotuje wysokobudżetową strzelankę na PC. Poszukiwania deweloperów

Netflix ma w planach stworzenie gry AAA na PC

W ogłoszeniach czytamy, iż platforma streamingowa oczekuje od kandydatów umiejętności pozwalających na stworzenie gry wysokiej jakości, rezonującej emocjonalnie, ikonicznej i pełnej serca. Jednocześnie kandydat powinien być pasjonatem systemów społecznościowych oraz rozgrywki kooperacyjnej i rywalizacyjnej, najlepiej z doświadczeniem w tworzeniu strzelanek FPP lub TPP oraz z… grami-usługami.

Znajdziemy tam też wzmianki o opracowaniu jednej prawdy dla świata, postaci i warstwy narracyjnej, co wskazuje na rozbudowaną warstwę fabularną. Najprawdopodobniej firma chce połączyć ją ze strzelanką zawierającą mikropłatności, najpewniej nastawioną na rozgrywkę online.

GramTV przedstawia:

Pozostaje więc pytanie, czy będzie to adaptacja jednej z wielu marek, jakie znajdują się w katalogu Netfliksa. Wiceprezes firmy ds. gier, Mike Verdu, powiedział niedawno, że nadal nie pojawiła się przecież definitywna gra w niezwykle popularnym uniwersum Stranger Things, dlatego fani powinni jej wypatrywać. W ofercie pracy czytamy jednak, że jednym z obowiązków reżysera będzie opracowania świata/postaci/narracji godnych filmów i serialu Netflixa – pierwsza rzecz wydaje się nieco dziwna w przypadku istniejącej już marki. Oprócz tego kandydaci muszą liczyć się z odpowiedzialnością za przeniesienie marki na inne media. Na razie więc musimy cierpliwie czekać na kolejne informacje.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!