Nadchodzi Tactics Ogre: Reborn. Remake kultowej strategii pojawi się w tym roku

Mikołaj Ciesielski
2022/08/05 08:30

Produkcja zmierza na PC oraz konsole PlayStation i Nintendo Switch.

Nadchodzi Tactics Ogre: Reborn. Remake kultowej strategii pojawi się w tym roku

Square Enix zapowiedziało grę Tactics Ogre: Reborn, która stanowi odświeżoną wersję remak’u z 2010 roku. Produkcja zmierza na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4, PlayStation 5 i Nintendo Switch. Tytuł ma zadebiutować na wymienionych platformach 11 listopada bieżącego roku. Opublikowano także pierwszy zwiastun, który znajdziecie na dole wiadomości.

Tactics Ogre: Reborn w szczegółach

Jak wspomnieliśmy wyżej, Tactics Ogre: Reborn to już drugie odświeżenie kultowej strategii taktycznej. Pierwotnie produkcja zadebiutowała bowiem w 1995 roku jako Tactics Ogre: Let Us Cling Together i była dostępna tylko w Japonii, gdzie zyskała sporą popularność. W 2010 roku do sprzedaży trafił natomiast remake, który pojawił się wyłącznie na PlayStation Portable i to właśnie na tym wydaniu opracowano nadchodzące Tactics Ogre: Reborn.

Square Enix zapowiada, że tegoroczny remake to nie tylko odświeżona oprawa graficzna. Fani mogą bowiem liczyć na sporo zmian i usprawnień zarówno w samej rozgrywce, jak i w interfejsie. W grze ma pojawić się m.in. opcja auto-zapisu, a sztuczna inteligencja oponentów zostanie znacząco ulepszona.

Tactics Ogre: Reborn będzie mogło pochwalić się także w pełni zrealizowanym dubbingiem, a ścieżka dźwiękowa i różnego rodzaju efekty audio również doczekają się stosownego odświeżenia. Produkcja będzie dostępna zarówno w wersji cyfrowej, jak i fizycznej. Zainteresowani mogą już składać zamówienia przedpremierowe.

GramTV przedstawia:

Komentarze
2
MisticGohan_MODED
Gramowicz
05/08/2022 14:52

Ciekawe... ale osobiście wolałbym remake taktycznego Shing Force (I, II lub CD).

Szkoda że seria zeszła na psy przez Segę ;/

wolff01
Gramowicz
05/08/2022 10:49

Chyba się skuszę bo po latach wydaje mi się że to jednak absolutnie najlepszy w swojej kategorii (izometrycznych japońskich TBS w klimatach fantasy) tytuł, nawet przed FF Tactics (Fire Emblem traktuje jako trochę osobną kategorię).