Nadchodzi rewolucja na Netflixie. Platforma otwiera się na transmisje na żywo

Radosław Krajewski
2022/05/14 13:00
0
0

Serwis szuka nowych sposób do przyciągnięcia widzów.

Reakcja Netflixa na pierwszą od dziesięciu lat utratę subskrybentów była błyskawiczna. Jeszcze pod koniec tego roku możemy spodziewać się wprowadzenia opłat za dodatkowe profile w ramach walki ze współdzieleniem kont, a także nowego tańszego planu zawierającego reklamy. Na tym nie kończą się nowości, które czekają użytkowników w najbliższych miesiącach. Platforma zamierza również otworzyć się na transmisje na żywo swoich programów.

Nadchodzi rewolucja na Netflixie. Platforma otwiera się na transmisje na żywo

Deadline poinformował, że Netflix planuje wprowadzić funkcję oglądania ich oryginalnych treści w transmisji na żywo. Testy dopiero trwają i nie wiadomo, czy streaming odbywałby się bez żadnych przerw przez całą dobę, czy też dotyczyłby specjalnie przygotowanych pod tą okoliczność programy. Platforma mogłaby wprowadzić do swojej biblioteki najróżniejsze „talent show”, w których publiczność podczas oglądania głosowałaby na swoich faworytów. Identycznie mogłoby to wyglądać w przypadku ich stand-upów, w tym festiwalu Netflix Is A Joke, który w przyszłym roku mógłby zostać w całości transmitowany na żywo.

GramTV przedstawia:

Rodzi się jednak problem z czasem emisji tych programów, które z pewnością byłyby dostosowane pod amerykańskiego widza. Ciężko sobie wyobrazić, aby godzina emisji została dostosowana do wszystkich najważniejszych światowych rynków, więc koniec końców może okazać się, że polski widz nie skorzysta z nowej funkcji, których programy będą emitowane wyłącznie w godzinach nocnych naszego czasu. Problemem może być też bariera językowa, gdyż programy nie będą wcześniej tłumaczone i transmisje mogą ograniczać się wyłącznie do języka angielskiego.

Ale rodzi to również nadzieję, że przy pomyślnych testach na amerykańskich widzach, platforma rozszerzy funkcję o treści przeznaczone dla poszczególnych krajów. Nie zdziwię się, jeżeli po jakimś czasie Netflix zapowie polskie „talent show” na żywo, które emitowane byłyby w piątek lub sobotę wieczorem naszego czasu. Platforma może stać się więc konkurencją dla tradycyjnej telewizji w emisji tego typu programach rozrywkowych.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!