Nadchodząca gra strategiczna niczym połączenie XCOM i Left 4 Dead. Zapowiedź Dead Season

Patrycja Pietrowska
2024/04/03 10:00
1
0

Niezależny deweloper udostępnił również trailer gry.

W sieci pojawiła się oficjalna zapowiedź ciekawej produkcji, która przywodzi na myśl XCOM i Left 4 Dead. Dead Season osadzone jest bowiem w klimatycznym świecie opanowanym przez zombie, a gra charakteryzuje się turową walką i widokiem z góry. Samotny deweloper działający pod szyldem Snail Bite udostępnił również pierwszy trailer swojej produkcji.

Nadchodząca gra strategiczna niczym połączenie XCOM i Left 4 Dead. Zapowiedź Dead Season

Dead Season – zapowiedź i pierwszy trailer

Na platformę Valve zmierza Dead Season – turowa gra taktyczna osadzona w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez zombie. Tytuł zapowiedział właśnie solowy twórca ze studia Snail Bite, Pavel Kharev, który działa z Holandii. Jak przekazuje deweloper, premiera gry zaplanowana jest na 2024 rok.

Jeśli zaś chodzi o rozgrywkę, w Dead Season gracz przejmie kontrolę nad grupą ocalałych, która szukając zasobów musi stawić czoła nieumarłym i przetrwać w pełnym niebezpieczeństw świecie. Kampania ma składać się z 16 misji, a zainteresowani będą mogli zdobywać kolejne poziomy i odblokowywać nowe umiejętności w miarę postępów.

Poprowadź grupę nieprzygotowanych nieznajomych w walce o przetrwanie apokalipsy zombie w Dead Season, turowej grze taktycznej. Opracuj strategię, aby przetrwać bezlitosne hordy nieumarłych, ale uważaj, hałas przyciąga więcej niebezpieczeństw. Czy uda ci się uciec przed epidemią? – czytamy w opisie gry.

GramTV przedstawia:

Choć na ten moment brak szczegółowych informacji na temat daty premiery Dead Season, grę możemy dodać już do listy życzeń na Steamie. Jak podaje twórca, więcej informacji związanych z grą otrzymamy w nadchodzących miesiącach, zatem zainteresowanym pozostaje śledzić poczynania dewelopera i oczekiwać na nowe wieści.

Komentarze
1
Dust
Gość
03/04/2024 10:48

Bardzo fajnie, ale czy możemy już mieć XCOM 3?