Na nic zdał się bojkot Netflixa. Platforma notuje ogromny przyrost nowych użytkowników

Radosław Krajewski
2023/10/19 11:30
0
0

Zakaz współdzielenia konta pozytywnie wpłynął na wyniki platformy.

Netflix poinformował o swoich wynikach z trzeciego kwartału bieżącego roku. Podano, że w przeciągu trzech miesięcy liczba użytkowników wzrosła o aż 8,76 mln. To konsekwencje zakazu współdzielenia kont wprowadzonych kilka miesięcy temu, ale także rozwoju najtańszego planu z reklamami w wybranych krajach. Łączna liczba subskrybentów wynosi 247,15 mln.

Na nic zdał się bojkot Netflixa. Platforma notuje ogromny przyrost nowych użytkowników

Netflix zyskuje coraz więcej nowych użytkowników

Firma ogłosiła, że w trzecim kwartale zanotowała wzrost liczby subskrypcji planu z reklamami o prawie 70%, w porównaniu do poprzedniego kwartału. Netflix ma średnio 30% więcej nowych rejestracji w krajach, w których wprowadzony już został plan z reklamami.

GramTV przedstawia:

Platforma przyznała, że wzrost liczby kont z aktywnym abonamentem nie byłby możliwy, gdyby nie popularne hity, które w ostatnim czasie pojawiły się na platformie. Duża w tym zasługa aktorskiej wersji One Piece, ale także pozyskania licencji na serial W garniturach, który bił rekordy popularności przez całe lato.

Netflix zapowiedział również podwyżki cen wybranych planów subskrypcji w pierwszych krajach. Użytkownicy trzech państw zapłacą więcej za plan Podstawowy i Premium. Na razie platforma nie zapowiedziała globalnego podnoszenia cen.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!