Netflix – podwyżki cen stały się faktem. Jakie plany subskrypcji zdrożeją i gdzie?

Radosław Krajewski
2023/10/18 22:56
0
0

Platforma poinformowało o znaczących podwyżkach na pierwszych rynkach.

Podczas omawiania wyników za trzeci kwartał Netflix ogłosił wprowadzenie wyższych cen na pierwszych rynkach. Od środy w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Francji niektórzy użytkownicy zapłacą wyższe ceny.

Netflix – podwyżki cen stały się faktem. Jakie plany subskrypcji zdrożeją i gdzie?

Netflix drożeje w pierwszych krajach

W USA plan podstawowy, czyli najniższy poziom bez reklam, który nie jest już dostępny do wykupienia dla nowych członków, wzrósł do 11,99 dolarów (wcześniej 9,99 dolarów). Natomiast plan Premium, czyli najwyższy abonament, który pozwala na oglądanie materiałów w 4K i pobieranie materiałów na łącznie sześciu urządzeniach, po podwyżce kosztuje 22,99 dolarów (wcześniej 19,99 dolarów). Plan z reklamami i Standardowy pozostaną w tych samych cenach (kolejno 6,99 dolarów i 15,49 dolarów).

Nowe ceny wprowadzono również w Wielkiej Brytanii i Francji, gdzie wzrosną koszty planu Podstawowego, który wynosi 7,99 funtów/10,99 euro i Premium, który kosztuje 17,99 funtów/19,99 euro. Plan z reklamami i Standardowy pozostał bez zmian.

Chociaż w większości wstrzymaliśmy podwyżki cen w związku z wprowadzeniem płatnego udostępniania, nasze ogólne podejście pozostaje takie samo — zakres cen i planów zaspokajających szeroki zakres potrzeb, a gdy zapewniamy większą wartość naszym użytkownikom, czasami prosimy ich, aby zapłacili więcej – oświadczył Netflix w piśmie do akcjonariuszy.

GramTV przedstawia:

Zmiany wprowadzono w związku z dalszym zwiększaniem przez Netflixa wysiłków w zakresie monetyzacji platformy, które obejmują nowy poziom z reklamami. W ostatnim kwartale liczba członków najtańszego planu wzrosła o prawie 70% w porównaniu z poprzednim kwartałem. Podwyżki cen pojawiają się również w momencie, gdy platforma ogłosiła „niższe niż planowano wydatki gotówkowe na treści” o wartości około 1 miliarda dolarów w ciągu ostatniego kwartału z powodu strajków scenarzystów i aktorów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!