Mortal Kombat 12 będzie rebootem serii? Tajemniczy teaser źródłem spekulacji

Mikołaj Ciesielski
2023/05/11 09:30
1
0

NetherRealm Studios podgrzewa atmosferę przed wyczekiwaną przez fanów bijatyk zapowiedzią.

W zeszłym tygodniu NetherRealm Studios świętowało 30-lecie marki Mortal Kombat, a opublikowane z tej okazji nagranie sugerowało nadchodzącą prezentację nowej odsłony serii. Wczoraj natomiast deweloperzy opublikowali krótki teaser, który po raz kolejny zapowiada, że wkrótce otrzymamy więcej szczegółów na temat Mortal Kombat 12. Wspomniany materiał wideo stał się jednak źródłem licznych spekulacji.

Mortal Kombat 12 będzie rebootem serii? Tajemniczy teaser źródłem spekulacji

Tajemniczy teaser odlicza do zapowiedzi Mortal Kombat 12. NetherRealm Studios może szykować reboot serii

Teaser został opublikowany na oficjalnym profilu marki na portalu społecznościowym Twitter. Całość opatrzono słowami „Już prawie czas”, a sam materiał pokazuje wskazówkę zegara, która na chwilę zatrzymuje się przy cyfrze 11 – którą oznaczono ostatnią odsłonę serii – a następnie w towarzystwie „wybuchu” od razu przeskakuje na cyfrę 1. Dla niektórych tego rodzaju zapowiedź może wydawać się pozbawiona większego sensu. Część fanów jest jednak innego zdania.

Miłośnicy marki Mortal Kombat uważają bowiem, że zegar wskazujący cyfrę jeden może sugerować, że Mortal Kombat 12 będzie w rzeczywistości rebootem serii. Niektórzy nie wykluczają również, że NetherRealm Studios pracuje nad remakiem pierwszej odsłony popularnego cyklu bijatyk. Który ze scenariuszy okaże się prawdziwy? Miejmy nadzieję, że przekonamy się o tym już niedługo.

GramTV przedstawia:

Na koniec przypomnijmy, że Mortal Kombat 12 wciąż owiane jest tajemnicą. Wiemy jedynie, że produkcja ma ukazać się na rynku w 2023 roku. Do tej pory nie ujawniono jednak platform docelowych, choć można bezpiecznie założyć, że tytuł ukaże się na PC oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
11/05/2023 10:35

Tak to wygląda. Może chcą zrobić coś czego nie mogli zrobić dawno temu jak gra zaczynała na fliperach? Stworzyć historię dla każdego ze światów i postsaci i zebrać to do kupy w całość?

Obstawiam że wtedy po prostu chcieli mieć kilka fajnych postaci i nikt nie patrzył na fabułę czy ogólną całość. Podobnie było np. z LOL które też miało problemy żeby stworzyć historię na około swojej grupy dziwadeł.

Inna sprawa że jezeli chodzi o samą grę to spodziewam się tylko resetu historii. Ale nie spodziewam się niczego innego. Bo raczej nie zetną mechanik do tego co było dostępne w pierwszej części :-)