Mortal Kombat 1 to „dopiero początek” nowej historii – zapowiadają twórcy

Mikołaj Ciesielski
2023/09/04 13:25
0
0

NetherRealm Studios zapewnia, że Mortal Kombat 1 na nowo przedstawi wydarzenia i znanych bohaterów.

W zeszłym tygodniu mieliśmy okazję aktorski zwiastun Mortal Kombat 1, w którym wystąpiła gwiazda Strażników Galaktyki. Na gamescom Opening Night Live 2023 zaprezentowano natomiast nowy gameplay trailer z nadchodzącej odsłony serii Mortal Kombat. Tymczasem w sieci pojawiły się nowe informacje na temat wspomnianej produkcji. NetherRealm Studios zapowiada bowiem, że Mortal Kombat 1 to „dopiero początek” nowej historii.

Mortal Kombat 1 to „dopiero początek” nowej historii – zapowiadają twórcy

Narracyjnie Mortal Kombat 1 ma być „trampoliną” dla przyszłych odsłon serii

Taką obietnicę w rozmowie z serwisem ComicBook złożył Dominic Ciancolo, czyli reżyser narracji Mortal Kombat 1. W trakcie wywiadu deweloper przywołał reboot z 2011 roku, który – jak sam stwierdził – był swego rodzaju „speedrunem” wydarzeń z oryginalnej trylogii i w dużym stopniu pokrywał się z tym, co mieliśmy okazję widzieć w klasycznych tytułach. Mortal Kombat 1 ma natomiast rozwijać postacie oraz wątki na różne sposoby i – jak wspomnieliśmy wyżej – stanowić „dopiero początek” nowej historii.

Narracyjnie Mortal Kombat 1 jest trampoliną. To pierwszy krok na tej drodze. Oczywiście zobaczymy więc, jak postacie będą się rozwijać i zmieniać. Będą się dziać różne rzeczy, ale to nie koniec. To dopiero początek. Mamy więc nadzieję, że będzie to coś, co będzie ewoluować w miarę rozwoju wydarzeń – zapowiedział Ciancolo.

GramTV przedstawia:

Zgodnie z zapowiedziami Mortal Kombat 1 pozwoli graczom odkryć „odrodzone uniwersum stworzone przez Boga Ognia Liu Kanga”, a sama produkcja ma rozpocząć „nową erę” kultowej serii bijatyk. Niewykluczone więc, że NetherRealm Studios przygotowało kilka fabularnych niespodzianek, które zaskoczą nawet największych fanów marki.

Na koniec przypomnijmy, że Mortal Kombat 1 zmierza na PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S i Nintendo Switch. Premiera zaplanowana jest na 19 września 2023 roku. Zainteresowanych zachęcamy również do zapoznania się z oficjalnymi wymaganiami sprzętowymi nadchodzącej odsłony serii Mortal Kombat.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!