Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Minecraft: Caves & Cliffs – część druga już dostępna! Podsumowanie nowości

Maria Wawrzyniak
2021/12/01 09:30

Przedstawiciele studia Mojang poinformowali wczoraj o udostępnieniu drugiej części ogromnej aktualizacji Caves & Cliffs do gry Minecraft.

Społeczność gry Minecraft może otwierać szampana i rozpoczynać tworzenie nowego świata. Wczoraj bowiem przedstawiciele studia Mojang udostępnili wyczekiwaną drugą część ogromnej aktualizacji Caves & Cliffs. Zanim przejdziemy do omówienia najważniejszych szczegółów, warto przypomnieć, że pierwsza część aktualizacji wprowadziła do gry aż 91 nowych rodzajów bloków, o czym szerzej pisaliśmy w osobnej wiadomości. Oprócz nowych bloków pojawiły się nowe moby, jak chociażby słynne kozy, które mogą zapewnić nam źródło mleka. Do podziemnych jezior zawitały natomiast kałamarnice oraz aksolotle.

Tyle że to właśnie druga część Caves & Cliffs wiąże się ze wprowadzeniem do gry najważniejszych zmian w generowaniu światów. Po pierwsze: patch zwiększył dozwoloną poziomą wysokość obiektów aż o 50% – dla przykładu, teraz najwyższe góry mogą mierzyć nawet 256 bloków. A skoro już o górach mowa, teraz na swojej drodze spotkamy znacznie bardziej realistyczne łańcuchy górskie, składające się zarówno z bardzo stromych szczytów, jak i z wierzchołków pokrytych drzewami. Brzmi dobrze? To nie wszystko!

GramTV przedstawia:

Zmiany zajdą również pod ziemią. Jaskinie będą teraz znacznie bardziej zaawansowane i wypełnią się roślinnością. Oczywiście, nie wszystkie – czasem natrafimy bowiem na niezwykle wąskie tunele, a innym razem na olbrzymie pieczary, chociażby ze stalagmitami. Warto w tym momencie zaznaczyć, że gracze, którzy nie chcą rozpoczynać zupełnie nowej przygody, nie muszą się martwić, ponieważ aktualizacja dokona zmian także w wygenerowanych przez nas wcześniej mapach. Te jednak dotkną wyłącznie dalszych stref obszaru, który zdołaliśmy odkryć i nie zepsują wzniesionych przez nas konstrukcji.

W drugiej części aktualizacji Caves & Cliffs zabrakło jednak niektórych zapowiadanych wcześniej elementów; dopiero w ramach patcha z numerem 1.19 otrzymamy biomy o nazwie Deep Dark oraz związane z nimi moby Warden. Przypomnijmy jeszcze na koniec, że Minecraft zadebiutował w 2011 roku na komputerach osobistych, trafiając w późniejszych latach na większość platform sprzętowych.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!