Rosjanie nie są w stanie pobrać systemu Windows. Microsoft wspiera Ukrainę

Maria Wawrzyniak
2022/06/23 15:30
1
0

W sieci pojawiły się doniesienia sugerujące, iż Rosjanie zostali zablokowani przez giganta z Redmond i nie mają możliwości pobrania systemu Windows 10 lub 11.

Jak podaje serwis Techspot, użytkownicy komputerów osobistych w Rosji od kilku dni mają problemy z pobraniem systemu operacyjnego Windows 10 oraz 11 – przy próbach wykonania tejże czynności pojawia się ekran z błędem 404 (nie odnaleziono pliku lub katalogu). Najprawdopodobniej chodzi o kolejne sankcje dla Rosji nałożone przez Microsoft. Co więcej, podobnie wygląda sytuacja w przypadku narzędzia Media Creation Tool, którego pobranie również zostało zablokowane, a każda jego próba kończy się błędem 404.

Rosjanie nie są w stanie pobrać systemu Windows. Microsoft wspiera Ukrainę

Rosjanie szybko znaleźli jednak sposób na obejście tej blokady; wykorzystując VPN ustawiony na inne kraje europejskie lub Stany Zjednoczone możemy pobierać narzędzia do instalacji oraz obrazów ISO. Warto jednak zauważyć, że w Rosji mamy do czynienia z bardzo rygorystycznymi przepisami dotyczącymi VPN-ów, przy czym wiele z nich jest po prostu blokowanych. Istnieje także opcja zainstalowania Linuxa lub zwyczajne piractwo, które, swoją drogą, może zostać w Rosji zalegalizowane.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
Gregario
Gramowicz
23/06/2022 23:31

Bez Okienek da się żyć :)