Microsoft planuje zmianę w funkcji Windowsa, która działa od 30 lat

Wincenty Wawrzyniak
2023/04/14 16:30
0
0

Firma planuje wprowadzić zmianę w funkcji w systemie operacyjnym Windows, która działa w niezmienny sposób od 30 lat. O co chodzi?

Jak podaje serwis The Verge, Microsoft ma w planach dokonanie niespodziewanej zmiany działania klawisza PrtSc, czyli popularnego Print Screena. Jest to dość ciekawa sytuacja, ponieważ mowa tu przecież o funkcji działającej już od 30 lat.

Microsoft planuje zmianę w funkcji Windowsa, która działa od 30 lat

Microsoft chce zmienić funkcję klawisza Print screen

W opisie zmian wersji systemu Windows 11 dostępnej dla członków programu Insider czytamy:

Naciśnięcie klawisza “Print screen” będzie teraz domyślnie otwierać narzędzie Snipping Tool [Narzędzie wycinania – dop. red.]. Tę opcję można wyłączyć w Ustawieniach > Dostępność > Klawiatura. Jeżeli wcześniej samodzielnie zmodyfikowałeś to ustawienie, Twoje preferencje zostaną zachowane.

GramTV przedstawia:

Trzeba w tym momencie zaznaczyć, że tyczy się to wersji Windowsa 11 z numerem 22624.1546. Dotychczas Narzędzie wycinania można było uruchomić wyłącznie za pomocą kombinacji klawiszy Windows + Shift + S. Czas pokaże, czy ta zmiana się przyjmie. Osobiście uważam, że jest to dobra decyzja, Narzędzie wycinania zapewnia dostęp do większej ilości możliwości.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!