Microsoft podniósł ceny gier Activision na pierwszych rynkach. Produkcje wkrótce trafią do Xbox Game Pass?

Radosław Krajewski
2023/10/17 11:20
3
0

Zwykła korekta cen, czy kryje się za tym coś więcej?

Pod koniec ubiegłego tygodnia Microsoft oficjalnie poinformował o kupieniu Activision Blizzard. Ponad 21-miesięczna batalia o przejęcie firmy Bobby’ego Koticka wreszcie się zakończyła i takie marki, jak Call of Duty, Diablo, czy Warcraft oficjalnie dołączyły do rodziny Xboxa. Gracze zapewne nie w taki sposób spodziewali się pierwszych konsekwencji tych działań, a już na pewno nie spodziewali się tak szybkich podwyżek cen w pierwszych krajach.

Microsoft podniósł ceny gier Activision na pierwszych rynkach. Produkcje wkrótce trafią do Xbox Game Pass?

Gry Actvision droższe na pierwszych rynkach po przejęciu przez Microsoft

Gracze z Brazylii oraz Turcji mogło zaskoczyć, że wybrane gry Activision podrożały na Steam. Są to pierwsze kraje podwyżkami i nie wiemy, czy to zwykła korekta cen wynikająca z kursów walut, czy też Microsoft zamierza podnieść ceny gier również na pozostałych rynkach.

Podwyżki we wspomnianych krajach sięgają od 5 do nawet 28 dolarów w zależności od gry. Wcześniej za Call of Duty: Black Ops II trzeba było zapłacić 21 dolarów, a teraz aż 49 dolarów. Z kolei cena Sekiro: Shadows Die Twice została poprzednio ustalona na 40 USD, a wzrosła do 55 USD.

GramTV przedstawia:

Gracze sugerują, że podwyżki cen to zapowiedź pojawienia się gier Activision w Xbox Game Pass. Niektórzy wierzą, że Microsoft jeszcze dziś wrzuci pierwsze tytuły do swojej usługi.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
3
koNraDM4
Gramowicz
18/10/2023 17:11

Gratuluję już z tego miejsca wszystkim, którzy twierdzili, że wreszcie koniec cyrku z kupnem ActiBlitza. Cóż cyrk to dopiero się zacznie

Silverburg
Gramowicz
17/10/2023 14:47

Szybko poszło :D

Kafar
Gramowicz
17/10/2023 11:22

Trzeba odrobić miliardy ;P
Trwa Wczytywanie