Microsoft płaci deweloperom kosmiczne kwoty za dodawanie gier do Xbox Game Pass

Maria Wawrzyniak
2022/08/18 17:45

Big Cheese Studio ujawniło kwotę, jaką otrzymało od Microsoftu za zezwolenie na udostępnienie gry Cooking Simulator w usłudze Xbox Game Pass.

Choć gigant z Redmond nieustannie rozwija swoją usługę subskrypcyjną Xbox Game Pass, tak praktycznie w przypadku każdej gry nie mamy pojęcia, ile firma płaci deweloperom za możliwość udostępnienia tych gier w ramach wspomnianego abonamentu. Teraz jednak dowiedzieliśmy się (podajemy za serwisem Twisted Voxel), ile Microsoft zapłacił polskiemu zespołowi Big Cheese Studio za udostępnienie gry Cooking Simulator w ramach oferty Xbox Game Pass. I jest to naprawdę ogromna kwota.

Microsoft płaci deweloperom kosmiczne kwoty za dodawanie gier do Xbox Game Pass
Cooking Simulator | Big Cheese Studio

Ile Microsoft zapłacił polskiemu studio?

Z racji tego, iż Big Cheese Studio znajduje się na giełdzie, wszystkie istotne zdarzenia muszą być przedstawiane w oficjalnych raportach. Dlatego na początku bieżącego miesiąca deweloperzy potwierdzili nawiązanie współpracy z Microsoftem – w dokumencie mogliśmy przeczytać o zawarciu umowy, na podstawie której gra Cooking Simulator będzie dostępna w subskrypcji Xbox Game Pass. Potwierdzono również kwotę, którą studio otrzymało od amerykańskiej korporacji za zawarcie tejże umowy:

Informacja o zawarciu ww. umowy została zakwalifikowana przez Spółkę jako informacja poufna w rozumieniu art. 7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady _UE_ nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku _rozporządzenia w sprawie nadużyć na rynku_ oraz uchylającego dyrektywę 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE _rozporządzenia MAR_ ze względu na istotną w skali działalności Spółki wartość umowy, która wynosi 600 000 USD, co stanowi około 22% zysku netto oraz około 17% wartości przychodów netto Spółki ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów za ostatni rok obrotowy. Nadto Zarząd Spółki przewiduje, że współpraca realizowana na podstawie ww. umowy znacząco wpłynie na przychody Spółki, wobec czego informacja o jej zawarciu może być istotna dla inwestorów w kontekście ich przyszłych decyzji inwestycyjnych.

GramTV przedstawia:

Big Cheese Studio otrzymało więc 600 tysięcy dolarów za udostępnienie gry Cooking Simulator w Xbox Game Pass – jest to 2,78 milionów złotych. Strach więc pomyśleć, ile Microsoft zapłacić chociażby Square Enix za Outriders… Zwłaszcza że produkcja trafiła do usługi w dniu swojego debiutu. W przypadku Big Cheese Studio mamy bowiem do czynienia z grą, która zadebiutowała na rynku wcześniej.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!