Microsoft współpracuje z Discordem. Testy rozmów głosowych na konsolach Xbox

Wincenty Wawrzyniak
2022/07/21 21:00
0
0

Xboksy wreszcie otrzymają możliwość prowadzenia rozmów głosowych poprzez komunikator Discord.

Przedstawiciele amerykańskiej korporacji Microsoft poinformowali o współpracy z komunikatorem Discord. To niezwykle popularny komunikator – początkowo zdobywający popularność jako aplikacja przeznaczona dla graczy – który jeszcze do niedawna był dostępny wyłącznie na komputerach osobistych oraz urządzeniach mobilnych. Teraz jednak uczestnicy programu Xbox Insider mogą testować rozmowy głosowe na wczesnych wersjach oprogramowania konsol Xbox. Jak to wszystko wygląda?

Microsoft współpracuje z Discordem. Testy rozmów głosowych na konsolach Xbox
Xbox Wire

Discord wreszcie na konsolach Xbox

Choć, przynajmniej na ten moment, nie jest to pełna wersja aplikacji Discord na konsolach Xbox, a jej funkcje są dość ograniczone (w porównaniu do wersji na pecetach), komunikacja głosowa poprzez sieć Discord zapewnia kontakt pomiędzy graczami z różnych platform. Warto przy tym zauważyć, że jest to znacznie więcej aniżeli to, na co pozwala integracja profilu PlayStation Network z komunikatorem – Sony zapewniło społeczności wyłącznie możliwość informowania znajomych o uruchomionej aktualnie produkcji. W przypadku konsol Xbox rzeczywiście mamy do czynienia z multiplatformową komunikacją głosową.
Discord wreszcie na konsolach Xbox, Microsoft współpracuje z Discordem. Testy rozmów głosowych na konsolach Xbox

Aby wszystko poszło zgodnie z planem, musimy w pierwszej kolejności udać się do zakładki Parties & chats na naszej konsoli, gdzie zobaczymy kolejną pod tytułem Try Discord Voice on Xbox. Otrzymamy wtedy kod QR, który musimy zeskanować naszym smartfonem – kod zabierze nas prosto do mobilnej aplikacji Discorda, gdzie połączymy się z naszym kontem Xbox. Następnie wystarczy połączyć się na Discordzie; zobaczymy wówczas opcję Join on Xbox. Gotowe!

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!