Microsoft chce dać graczom komputerowym najlepszą funkcję z Xboxa. Quick Resume w przyszłości na PC?

Krzysztof Żołyński
2023/05/12 16:15

Microsoft bada sposoby wprowadzenia funkcji szybkiego wznawiania znanego z konsoli Xbox Series X na komputery z systemem Windows.

W praktyce funkcja Xbox Quick Resume umożliwia płynne przełączanie się między grami i natychmiastowe wznowienie każdej z nich od miejsca, w którym przerwano zabawę. Nie jest konieczne zapisywanie rozgrywki. Ta funkcja działa jednocześnie z maksymalnie trzema grami, dzięki czemu mogą one działać w tle nawet wtedy, gdy konsola jest wyłączona.

Microsoft chce dać graczom komputerowym najlepszą funkcję z Xboxa. Quick Resume w przyszłości na PC?

Gracze pecetowi jak dotąd nie mają odpowiednika takiej opcji, ale być może Microsoft będzie w stanie wypełnić tę lukę. W niedawnym wywiadzie dla The Verge, kierownik inżynierii sprzętu Xbox, Roanne Soanes, podzielił się ambicjami Microsoftu, który chciałby wprowadzić podobną funkcję na komputer z systemem Windows.

Wczytywanie ramki mediów.

Quick Resume w przyszłości na PC?

Soanes nie zagłębia się zbytnio w pomysł, jak coś takiego może pewnego dnia działać na PC, ale wygląda na to, że Microsoft ma zamiar przynajmniej zbadać, czy takie rozwiązanie jest w stanie współpracować z aplikacjami zewnętrznych firm, które zasadniczo konkurują z platformą Game Pass.

Myślimy o integracji wszystkiego z platformą Windows, o współpracy z programistami i wydawcami – nie tylko naszymi własnymi, ale także szerzej z podmiotami zewnętrznymi

GramTV przedstawia:

Microsoft nie ujawnił jeszcze żadnych oficjalnych planów wprowadzenia Xbox Quick Resume lub jego odpowiednika na PC, ale już sam fakt, że mówi się o tym publicznie, sugeruje o rozmowach prowadzonych na wysokim szczeblu.

Z którego systemu operacyjnego korzystasz?

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!