Call of Duty, Diablo i Overwatch trafią do Xbox Game Pass – plany Microsoftu

Wincenty Wawrzyniak
2022/09/01 15:45
0
0

Gigant z Redmond bardzo szybko zareagował na niepokojące wieści z Wielkiej Brytanii i postanowił na nie odpowiedzieć.

Na łamach oficjalnego bloga korporacji Microsoft pojawił się wpis autorstwa Phila Spencera, szefa Microsoft Gaming, w którym mężczyzna ujawnił kilka ciekawych szczegółów na temat planów firmy na przyszłość. Jest to poniekąd odpowiedź na niepokojące doniesienia z Wielkiej Brytanii, o których dzisiaj pisaliśmy.

Call of Duty, Diablo i Overwatch trafią do Xbox Game Pass – plany Microsoftu

Call of Duty, Diablo i Overwatch w Xbox Game Pass

Spencer podkreślił, iż Microsoft może zrobić znacznie więcej dla branży dostarczając gry deweloperów z całego świata do miliardów graczy. Przede wszystkim jednak potwierdził, że w planach jest udostępnienie takich marek, jak Call of Duty, Overwatch czy Diablo w ramach abonamentu Xbox Game Pass:
Zwiększamy wybór na dwa sposoby: poprzez stworzenie usługi Xbox Game Pass, która oferuje graczom opcję subskrypcji, oraz poprzez wprowadzenie większej liczby gier na platformy mobilne, w tym dzięki naszej technologii strumieniowego przesyłania gier w chmurze. Usługi subskrypcyjne – takie jak Xbox Game Pass – sprawiają, że gry stają się bardziej przystępne i pomagają graczom z całego świata znaleźć kolejny ulubiony tytuł. Game Pass umożliwia twórcom dostarczenie większej liczby gier do większej liczby graczy, a nie mniejszej. Zamierzamy udostępnić w Xbox Game Pass uwielbiane gry od Activision Blizzard – w tym Overwatch, Diablo oraz Call of Duty – a także rozwijać te społeczności graczy. Dostarczając społeczności graczy jeszcze więcej wartości, mamy nadzieję na dalszy rozwój Xbox Game Pass, zwiększając jego atrakcyjność w przypadku telefonów komórkowych i innych urządzeń.

Firma zamierza także udostępniać więcej gier na platformy mobilne:

Wprowadzenie większej liczby gier na platformy mobilne wymaga nowych możliwości. Doświadczenie, jakie wnoszą zespoły Activision Blizzard w rozwój gier na platformy mobilne pomoże nam zrozumieć, jak tworzyć gry, które angażują graczy na całym świecie. Mamy też nadzieję, że gracze wciąż chętnie będą grać w tradycyjne gry konsolowe od Activision Blizzard na innych platformach dzięki naszej technologii strumieniowego przesyłania gier w chmurze. Jest to zapowiedź kolejnych gier mobilnych, stworzenie nowych możliwości dystrybucji dla twórców poza sklepami z aplikacjami mobilnymi – przy jednoczesnym dostarczaniu graczom atrakcyjnych oraz wciągających doświadczeń dzięki wykorzystaniu mocy chmury. Możemy także rozszerzyć radość z grania na urządzenia, które ludzie już posiadają – w tym telewizory Smart TV i laptopy.

GramTV przedstawia:

Przedstawiciel Microsoftu postanowił odnieść się do zarzutów związanych z ekskluzywnością Call of Duty:

Słyszeliśmy, że ta transakcja może spowodować, iż takie marki, jak Call of Duty, znikną z miejsc, w których społeczność obecnie w nie gra. Jak już mówiliśmy, jesteśmy zobowiązani do udostępnienia tej samej wersji Call of Duty na PlayStation w dniu premiery w innych miejscach. Będziemy kontynuować umożliwianie graczom wspólnej zabawy na różnych platformach oraz urządzeniach. Wiemy, że gracze z tego korzystają – zrobiliśmy tak z Minecraftem, który wciąż jest dostępny na wielu platformach i, odkąd Mojang dołączył do Microsoftu w 2014 roku, pojawił się na kolejnych. Rozszerzając nasz sklep z grami na nowe urządzenia i platformy będziemy upewniać się, że robimy to w sposób, który chroni zdolność twórców do wyboru sposobu dystrybucji ich gier.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!