Microsoft i Activision z poparciem Europejskiej Federacji Producentów Gier

Wincenty Wawrzyniak
2023/01/17 22:00
2
0

Gigant z Redmond otrzymał poparcie od Europejskiej Federacji Producentów Gier w sprawie przejęcia Activision Blizzard.

Microsoft wciąż stara się uzyskać możliwie jak największe wsparcie od różnych przedstawicieli branży gier w sprawie przejęcia Activision Blizzard. Teraz, jak podaje serwis Windows Central, gigant z Redmond przekonał Europejską Federację Producentów Gier – organizacja wydała oficjalne oświadczenie, w którym poparła przejęcie Activision Blizzard przez amerykańską korporację. Poniżej znajdziecie szczegóły.

Microsoft i Activision z poparciem Europejskiej Federacji Producentów Gier

Microsoft otrzymał poparcie Europejskiej Federacji Producentów Gier w sprawie przejęcia Activision

Europejska Federacja Producentów Gier popiera przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft, ponieważ jego potencjalny wpływ na konkurencję na rynku gier w ogólności przeważa nad ograniczone obawy dotyczące konkurencji na rynku konsol oraz subskrypcji. Oprócz tego na rynkach gier konsolowych to Sony jest zdecydowanym liderem ze swoją platformą PlayStation, a Microsoft nadal zajmuje pozycję rywala.

Federacja wspomina także o ostatnich przejęciach i podkreśla, że po dołączeniu Activision Blizzard do Microsoftu gigant z Redmond mógłby rzucić wyzwanie takim firmom jak Apple czy Google:

Przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft pozwala mu rzucić wyzwanie Apple i Google jako dominującym sklepom z aplikacjami na rynku gier mobilnych. Microsoft jako jeden z pierwszych ogłosił, iż w pełni zbada możliwości rynkowe w zakresie zwiększenia konkurencji, wynikające z niedawno przyjętej ustawy o rynkach cyfrowych (Digital Markets Act – DMA) poprzez uruchomienie własnych niezależnych sklepów z aplikacjami na platformy Apple oraz Google. W związku z tym Microsoft toruje drogę również europejskim SME z branży gier, które nie posiadają wystarczających środków finansowych na zbliżającą się walkę prawną w celu obrony swoich nowych praw przeciwko Apple i Google.

GramTV przedstawia:

Czy decyzja Europejskiej Federacji Producentów Gier i tym samym poparcie dla Microsoftu cokolwiek zdziałają? Na razie nie wiadomo – umowa wciąż jest bowiem sprawdzana przez urzędników z najważniejszych rynków: Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz właśnie Europy.

Komentarze
2
dariuszp
Gramowicz
18/01/2023 09:53

Cały ten argument wydaje mi się idiotyczny.

Ani Apple ani Google raczej nie pozwala na sklepy 3rd party ani płatności 3rd party na swoich telefonach.

Microsoft w zasadzie nie ma swoich telefonów bo Windows Phone umarł.

A Activision-Blizzard nie ma dużo wspólnego z rynkiem mobilnym.

Więc cały ten argument że przejęcie jakoś pomoże rynkowi mobilnemu mi nie leży.

wolff01
Gramowicz
17/01/2023 23:07

Od początku chodziło im o gry mobilne.

Naiwnym jest więc myśleć że "uratują" tę markę...