Microsoft Flight Simulator zajmie sporo miejsca na Xboksach Series X/S

Wincenty Wawrzyniak
2021/07/19 20:00
0
0

Użytkownicy konsol nowej generacji Microsoftu będą musieli przygotować około sto gigabajtów miejsca na dysku.

Już niedługo – 27 lipca – gra Microsoft Flight Simulator po prawie roku od premiery na komputerach osobistych pojawi się także na konsolach Xbox Series X oraz Series S. Produkcja zostanie równocześnie udostępnia w ramach usługi Xbox Game pass i to właśnie dzięki tej usłudze jeden z użytkowników Twittera (gracz o pseudonimie Idle Sloth) zauważył informację o przybliżonym rozmiarze gry na wspomnianym sprzęcie. Po wybraniu opcji Zarządzaj z Game Pass wyświetla się komunikat o tym, że na Xboksach Series X/S będziemy musieli zarezerwować 97,2 gigabajtów wolnego miejsca na dysku.Microsoft Flight Simulator zajmie sporo miejsca na Xboksach Series X/S

To wciąż mniej niż w przypadku wersji na pecety, gdzie rozmiar produkcji studia Asobo został dopiero niedawno zmniejszony z mocarnych 170 do obiecywanych 83 gigabajtów. W praktyce jednak w dalszym ciągu użytkownicy blaszaków muszą pogodzić się z faktem, iż gra bez dodatków waży ponad 100 GB. Warto też zaznaczyć, że w karcie produktu w sklepie Microsoft Store widnieje informacja o tym, że Microsoft Flight Simulator może potrzebować nawet do 150 gigabajtów miejsca. Ostatecznie więc waga tytułu będzie prawdopodobnie zależna od tego, czy instalujemy ją na Xboksie Series X, czy też Series S.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy jeszcze, że tego samego dnia, co wersja gry na konsole nowej generacji Xbox, zadebiutuje aktualizacja Sim Update 5, o której pisaliśmy niedawno w osobnej wiadomości. Wówczas gracze będą mogli zacząć cieszyć się znaczną poprawą wydajności, a także funkcjami cross-save oraz cross-play.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!