Metropolis, Wściekłe pięści i inne – filmowe propozycje w FlixClassic na weekend

Radosław Krajewski
2023/03/24 15:00

Prezentujemy najciekawsze propozycje z oferty platformy FlixClassic, które można obejrzeć w ten weekend.

FlixClassic to jedyna taka platforma na polskim rynku, która oferuje filmowe i serialowe klasyki w ubiegłego wieku. Przed tygodniem prezentowaliśmy Wam listę najciekawszych naszych zdaniem propozycji, które znajdziecie w bibliotece serwisu streamingowego. Tym razem chcemy jeszcze bardziej przybliżyć Wam ofertę i uzupełnić tę listę o kolejne dostępne produkcje i szczegóły. Co tydzień znajdziecie na naszej stronie pięć propozycji dostępnych w FlixClassic na weekend. W tym tygodniu polecamy m.in. Metropolis, Orfeusza i Szaleńców.

Metropolis, Wściekłe pięści i inne – filmowe propozycje w FlixClassic na weekend

FlixClassic – co oglądać w weekend? (24-26 marca)

Orfeusz (1950)

  • Francja
  • 1h i 35 min

Film w reżyserii Jeana Cocteau oparty został na na mitologicznej historii Orfeusza i Eurydyki. Orfeusz to młody poeta i muzyk, który spotyka na swojej drodze tajemniczą księżniczkę, która okazuje się Śmiercią. Ulega jej wpływowi, zaniedbując swoją ukochaną Eurydykę. Śmierć postanawia zabić kobietę. Orfeusz wyrwany z objęć uroku postanawia wyruszyć za Eurydyką do podziemnego świata. W czasie podróży po świecie zmarłych, Orfeusz odkrywa mroczne tajemnice i ostatecznie musi zmierzyć się z tragiczną decyzją, która zaważy na przyszłości jego i Eurydyki. Film Cocteau jest uważany za jedno z najwybitniejszych dzieł w historii kina francuskiego i europejskiego oraz jedno z najważniejszych osiągnięć w dziedzinie filmów opartych na mitach i legendach.

Orfeusz (1950), Metropolis, Wściekłe pięści i inne – filmowe propozycje w FlixClassic na weekend

Wściekłe pięści (1972)

  • Hongkong
  • 1h i 45 min

Historia rozgrywa się w okupowanym przez Japończyków Szanghaju, w latach 20. XX wieku. Mistrz szkoły walki zostaje otruty przez konkurencję. Jego najlepszy uczeń zwany Wściekłymi pięściami poprzysięga zemstę. Pomimo grożącego mu niebezpieczeństwa, postanawia samotnie dostać się na teren kontrolowany przez znienawidzonego okupanta. Jest to jeden z najważniejszych filmów z Brucem Lee, którego słynna scena rozbijania wysokim kopnięciem tabliczki z napisem „Psom i Chińczykom wstęp wzbroniony” przeszedł do kanonu kina.

Wściekłe pięści (1972), Metropolis, Wściekłe pięści i inne – filmowe propozycje w FlixClassic na weekend

Metropolis (1927)

  • Niemcy
  • 2h i 25 min

GramTV przedstawia:

Akcja filmu rozgrywa się w futurystycznym mieście, w którym ludzie żyją w dwóch różnych światach: bogaci i wpływowi mieszkańcy żyją w górnym mieście, w luksusowych apartamentach, podczas gdy robotnicy pracują w maszynowych halach pod ziemią. Konflikt między tymi dwiema grupami zaostrza się, gdy syn dyrektora fabryki, Freder, zakochuje się w robotnicy Marii, która prowadzi rewolucję przeciwko systemowi. Film Metropolis wyróżnia się nie tylko oryginalnym pomysłem fabularnym, ale także wspaniałymi efektami specjalnymi oraz scenografią. Reżyser Fritz Lang wykorzystał w filmie wiele nowatorskich technik, takich jak użycie kamer ze specjalnymi soczewkami i kreatywnych technik malowania na szkle. Dzięki temu film "Metropolis" stał się jednym z najważniejszych osiągnięć w historii kina.

Metropolis (1927), Metropolis, Wściekłe pięści i inne – filmowe propozycje w FlixClassic na weekend

Kret (1970)

  • Meksyk
  • 2h i 5 min

Jeden z najciekawszych filmów w dorobku Alejandro Jodorowsky’ego, który zaproponował surrealistyczną wersję klasycznego westernu. Film opowiada o El Topo, bezimiennym włóczędze i rewolwerowcu, który wędruje przez pustynię wraz ze swoim synem. W końcu docierają do wsi, w której wszyscy mieszkańcy zostali zamordowani. W ramach zemsty El Topo pokonuje dwóch perwersyjnych bandytów terroryzujących okolicę. Z ich rąk rabuje kobietę, która dołącza do mężczyzny, biorąc udział w poszukiwaniu czterech mistrzów rewolweru.

Kret (1970), Metropolis, Wściekłe pięści i inne – filmowe propozycje w FlixClassic na weekend

Szaleńcy (1973)

  • USA
  • 1h i 40 min

Kultowy film mistrza grozy George’a A. Romero. Gdy śmiercionośny wirus o kryptonimie „Trixie” stworzony przez amerykański rząd w ramach tajnych eksperymentów, zostaje uwolniony do wodny pitnej w Evans City w Pensylwanii, niewielka lokalna społeczność zostaje nękana przez sąsiadów zamienionych w morderczych maniaków. Miasto staje się strefą wojenną, w której porządek ma zostać przywrócony przez wojsko. Grupa obywateli ucieka ze strefy kwarantanny na peryferia miasteczka.

Szaleńcy (1973), Metropolis, Wściekłe pięści i inne – filmowe propozycje w FlixClassic na weekend
Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!