Rytmiczna strzelanka FPS ze świetnymi ocenami doczeka się wersji VR

Wincenty Wawrzyniak
2024/03/27 21:55
0
1

Wydawca Funcom wspólnie z deweloperem The Outsiders ujawnili, że gra Metal: Hellsinger doczeka się wersji VR.

Metal: Hellsinger pierwotnie ukazało się w 2022 roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Kilka miesięcy później zostało również udostępnione na sprzęcie poprzedniej generacji (PlayStation 4 oraz Xbox One). Produkcja studia The Outsiders z gatunku określanego dziś jako boomer shooter została doceniona przez wielu graczy, zaś aktualnie może pochwalić się aż 96% pozytywnych recenzji na platformie Steam.

Nic więc dziwnego, że deweloper wraz z wydawcą postanowili wykorzystać tę sytuację. Jak podaje serwis Gematsu, Funcom oraz The Outsiders oficjalnie zapowiedzieli Metal: Hellsinger VR, czyli – jak nietrudno się domyślić – wersję gry przeznaczoną dla wirtualnej rzeczywistości.

Rytmiczna strzelanka FPS ze świetnymi ocenami doczeka się wersji VR

Metal: Hellsinger VR oficjalnie zapowiedziane

Z oficjalnej informacji prasowej wynika, że wersja VR powstaje we współpracy z Lab42 Games i zawiera legendarną oryginalną ścieżkę dźwiękową z gry, z takimi artystami jak Serj Tankian (System of a Down), Matt Heafy (Trivium), Alissa White-Gluz (Arch Enemy) czy Randy Blythe (Lamb of God). Dyrektor ds. marketingu w Funcom, Erling Ellingsen, tak komentuje ten projekt:

Metal: Hellsinger to idealne połączenie. Nawet gdy pracowaliśmy nad pierwowzorem, fantazjowaliśmy o tym, jak ekscytujące byłoby granie w VR, a wielu fanów mówiło to samo. Teraz ta fantazja się spełnia i nie ma wątpliwości: zabijanie demonów w rytm epickich utworów metalowych, a wszystko to w pełnej immersji wirtualnej rzeczywistości, jest tak niesamowite, jak sobie wyobrażaliśmy.

GramTV przedstawia:

Na ten moment nie wiemy, kiedy dokładnie Metal: Hellsinger VR ma zadebiutować na rynku, ale ma to nastąpić jeszcze w bieżącym roku. Wiemy natomiast, że gra zmierza na PlayStation VR2, SteamVR oraz Quest 2, Quest 3 i Quest Pro.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!