Leaker Starfielda został aresztowany. Gracz sprzedawał skradzione kopie gry

Mikołaj Ciesielski
2023/08/26 09:00
4
0

Osoba odpowiedzialna za ostatnie wycieki z gry Starfield poniesie konsekwencje swoich czynów.

Kilka dni temu wyciekł długi gameplay ze Starfield. Dodatkowo do sieci trafiło także sporo zrzutów ekranu prezentujących wyczekiwane RPG od firmy Bethesda. Tymczasem okazuje się, że osoba odpowiedzialna za udostępnienie wspomnianych materiałów została aresztowana. Leaker sprzedawał bowiem skradzione kopie gry Starfield, w tym także kolekcjonerskie wydanie nadchodzącej produkcji twórców The Elder Scrolls V: Skyrim.

Leaker Starfielda został aresztowany. Gracz sprzedawał skradzione kopie gry

Gracz odpowiedzialny za wyciek materiałów z gry Starfield został aresztowany

Gracz odpowiedzialny za wyciek materiałów z gry Starfield to 29-letni Darin Harris, który w sieci działał pod pseudonimem „Visceral”. Jak informuje serwis Kotaku, leaker został zatrzymany w hrabstwie Shelby w stanie Tennessee za próbę sprzedaży kradzionych dóbr o wartości do 10 tysięcy dolarów, popełniając tym samym przestępstwo. Harris może „pochwalić się” również dwoma wykroczeniami – posiadaniem kradzionych dóbr o wartości do 1 tysiąca dolarów oraz posiadaniem marihuany.

Harris sprzedawał skradzione kopie gry Starfield na japońskiej platformie Mercari. Leaker posiadał kilkoma kopiami wspomnianej produkcji, a w jego ofercie – jak wspomnieliśmy wyżej – znalazło się nawet kolekcjonerskie wydanie nowego RPG od firmy Bethesda, w którego zestawie znajdziemy zegarek.

GramTV przedstawia:

W identyfikacji 29-latka z pewnością pomógł opublikowany przez niego materiał wideo. W jednym z nagrań Harris pokazał swoją twarz i zwrócił się bezpośrednio do Todda Howarda, by ten nie chował urazy. Leaker odniósł się również wówczas do komentarzy, w których użytkownicy nazywali go początkującym graczem ze względu na to, jak wyglądał udostępniony gameplay.

Na koniec przypomnijmy, że Starfield ma zadebiutować na PC oraz konsolach Xbox Series X/S dokładnie 6 września 2023 roku. Nadchodząca produkcja studia Bethesda trafi również w dniu premiery do usługi Xbox Game Pass. Zainteresowanych zachęcamy również do zapoznania się z oficjalnymi wymagania sprzętowymi nowej gry twórców The Elder Scrolls V: Skyrim i Fallout 4.

Kopie gry Starfield w serwisie Mercari
Kopie gry Starfield w serwisie Mercari
Kotaku
Wczytywanie ramki mediów.
Komentarze
4
Headbangerr
Gramowicz
26/08/2023 11:42

Ja: handlowanie kradzionym Starfieldem to szczyt głupoty.

Harris: udostępnia leaki z gry w necie i pokazuje twarz.

Ja: ...

Akilisimm
Gramowicz
26/08/2023 10:49
Silverburg napisał:

Ty tak na serio?

Keymaker_7 napisał:

Kolor skóry oczywiście przypadkowy.

Ot, zwykła obserwacja XD

Silverburg
Gramowicz
26/08/2023 10:14
Keymaker_7 napisał:

Kolor skóry oczywiście przypadkowy.

Ty tak na serio?
Trwa Wczytywanie