Kultowe wieczorynki powracają w zupełnie nowej jakości

Radosław Krajewski
2023/01/19 15:20

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego potwierdziło świetną wiadomość dla widzów tęskniących za słynnymi polskimi dobranockami.

W zamierzchłych czasach, kiedy jeszcze nie było szeroko rozpowszechnionego internetu, a liczbę kanałów w telewizji liczyło się w dziesiątkach, a nie setkach, stałym punktem programu Telewizji Polskiej były Wieczorynki, czyli blok półgodzinnych bajek dla dzieci, który rozpoczynał się równo o 19:00 (w późniejszych latach godziny ulegały zmianie). Wśród seriali animowanych można było obejrzeć zarówno amerykańskie i europejskie produkcje, jak również nasze rodzime tytuły, na czele z Reksiem, Bolkiem i Lolkiem, czy Misiem Uszatkiem. Jeżeli chcecie powrócić do tamtego okresu i przypomnieć sobie kultowe dobranocki, to Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego poinformowało o udostępnieniu niektórych z bajek w zupełnie nowej jakości.

Kultowe wieczorynki powracają w zupełnie nowej jakości

Reksio i inne kultowe wieczorynki w nowej jakości do obejrzenia za darmo

Wytwórnia filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej zrealizowały projekt odrestaurowania powstałych wiele lat temu filmów animowanych i fabularnych w nowej jakości. Takie tytuły jak Reksio, Baśnie i waśnie, Na tropie, czy Porwanie Baltazara Gąbki są dostępne na platformie 35mm.online w rozdzielczości HD całkowicie za darmo.

GramTV przedstawia:

Na wspomnianej platformie znajdą coś dla siebie widzowie, którzy chcą zapoznać się z aktorskimi produkcjami sprzed 30-40 lat. W ofercie nie brakuje takich klasyków, jak Vabank, Kingsajz, Krzyżacy, czy Noce i dnie.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
1
Gregario
Gramowicz
20/01/2023 06:18

Karamba!