Kolejny film z Gwiezdnych wojen skasowany. Słynny reżyser nie zrealizuje swojego projektu

Radosław Krajewski
2023/09/19 14:40
1
0

W aktywnej produkcji pozostają już tylko cztery filmy z Gwiezdnych wojen.

Fani Gwiezdnych wojen od czterech lat czekają na nowy kinowy film z serii i wszystko wskazuje na to, że jeszcze kilka lat będą musieli poczekać. Obecnie w produkcji znajdują się tylko cztery filmy, w tym filmy, za które odpowiadać będą James Mangold, Dave Filoni i Sharmeen Obaid-Chinoy, które zostały zapowiedziane na tegorocznym Star Wars Celebration oraz Lando od Donalda Glovera, który pierwotnie zapowiedziany został jako serial. Na liście aktywnych projektów z Gwiezdnych wojen nie znajduje się już film w reżyserii Taiki Waititiego.

Kolejny film z Gwiezdnych wojen skasowany. Słynny reżyser nie zrealizuje swojego projektu

Taika Waititi nie nakręci filmu z Gwiezdnych wojen

Filmowiec miał rozpocząć pracę nad swoją produkcją po skończeniu filmów Thor: miłość i grom oraz Pierwszy gol, który miał premierę na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Torronto. Taika Waititi wygłosił przemówienie, oddając hołd swojemu koledze z branży, Shawnowi Levy’emu. To właśnie w przemówieniu zażartował, że jego produkcja z Gwiezdnych wojen nie dojdzie jednak do skutku.

Kiedy już poradzi sobie w uniwersum Marvela, jak okrutny, masowy wirus, przejdzie do kolejnej serii, i kolejnej, i kolejnej, a potem prawdopodobnie w końcu do Gwiezdnych wojen. I w przeciwieństwie do mnie, uda mu się dokończyć scenariusz.

GramTV przedstawia:

Choć wypowiedź może sugerować, że Watiti nie może dokończyć swojego scenariusza do filmu z Gwiezdnych wojen ze względu na obowiązujący strajk scenarzystów, to zdaniem MyTimeToShineHello projekt został anulowany przez Lucasfilm. Informację te potwierdził Daniel Richtman, który ogłosił, że film Waititiego nie będzie rozwijany.

Prace nad tą produkcją nigdy nie zostały rozpoczęte, więc do sieci nie trafiły żadne szczegóły dotyczące fabuły, postaci, ani też ram czasowych. Nieznana jest również przyszłość Taiki Waititiego, ale według wielu plotek z poprzednich miesięcy, reżyser wróci do Marvela, aby nakręcić piątą część Thora.

Komentarze
1
VonTrupekDrugi
Gramowicz
21/09/2023 12:13

I dobrze. Od 2012 opłakują śmierć GW. Disney tak zjechał to co stworzył Lucas że nawet nowych fanów nie przyciąga.

Z tytana zostały kości obracające się w proch a sam Disney teraz wysprzedaje swoje własności bo widmo bankructwa zawisło nad nimi.