Klikanie w Banana doczekało się kolejnych, owocowych naśladowców

Patrycja Pietrowska
2024/07/04 12:15
0
0

Nowe tytuły próbują wykorzystać szum wokół gry Banana.

W pierwszej połowie czerwca bieżącego roku informowaliśmy o podbijającym platformę Valve tytule, który polega na klikaniu w banana. Produkcja znajduje się aktualnie na 4 miejscu najczęściej ogrywanych produkcji na Steam, przyciągając w ciągu ostatnich 24 godzin ponad 300 tysięcy graczy. Teraz Banana doczekała się swoich owocowych naśladowców, którzy próbują wykorzystać szum wokół omawianej gry.

Banana
Banana

Banana doczekała się swoich naśladowców. Grom Melom i Tapple daleko jednak do sukcesu pierwowzoru

Kilka tygodni temu Banana podbiła Steam, oferując prostą rozgrywkę polegającą na klikaniu w tytułowy owoc. Choć od tego czasu pojawiły się przypuszczenia, że wielu „graczy” stanowią w rzeczywistości boty, produkcja wciąż utrzymuje się wysoko w rankingu popularności. Gra nie zapewnia niesamowitej grafiki czy głębokiej fabuły, ale najwyraźniej pozwala zainteresowanym dorobić trochę do steamowego portfela. Niektóre, rzadkie skórki bananów można rzekomo sprzedać nawet za trzycyfrowe kwoty.

GramTV przedstawia:

Tymczasem na platformie Valve zaczynają pojawiać się owocowi naśladowcy omawianej produkcji. Jak zauważył portal Insider Gaming, na Steam znajdziemy już Melon i Tapple (klikanie w jabłko), z których żadna nie osiągnęła jednak takiego sukcesu, jak pierwowzór. W szczytowym momencie ostatnich 24 godzin w Melon odnotowano liczbę ponad 14 tysięcy graczy, natomiast w Tapple – 17 tysięcy. Do Banana jeszcze sporo zatem brakuje.

Banana to gra typu clicker, w której klikasz na Banana! W Banana klikasz Banana, aby zdobyć jeszcze więcej Bananów! Co 3 i 18 godzin otrzymujesz losowego banana. Każdy banan jest również tworzony przez społeczność na discordzie. Chodź z nami i stwórzmy coś niesamowitego! – głosi opis gry Banana.

Przypomnijmy, że Banana zadebiutowało 23 kwietnia 2024 roku. Produkcja dostępna jest wyłącznie na komputerach osobistych.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!