King Kong otrzyma własny serial. I to na Disney+

Radosław Krajewski
2022/08/24 11:00
0
0

Kultowy potwór powróci w zupełnie nowej odsłonie i to na platformie, której nikt się raczej nie spodziewał.

Po sporym sukcesie Godzilla vs Kong z ubiegłego roku, Warner Bros. wraz z Legendary Pictures rozpoczęły przygotowania do stworzenia kontynuacji. Pod koniec czerwca poznaliśmy datę premiery filmu, który zadebiutuje wiosną 2024 roku. Okazuje się, że nie będzie to jedyna produkcja o Kong Kongu, która obecnie powstaje. Deadline ujawniło, że kultowy potwór zamierza również podbić platformę Disney+. Serwis podał, że Disney Branded Television jest na bardzo wczesnym etapie rozwoju serialu poświęconemu przerośniętej małpie, która ma opowiadać oryginalną historią, w żaden sposób niepowiązaną z uniwersum Monsterverse.

King Kong otrzyma własny serial. I to na Disney+

King Kong – o czym opowie nowy serial?

Serial będzie przygodową produkcją, która przeniesie klasyczną historię o potworach do współczesnych czasów. Ponownie odwiedzimy Wyspę Czaszki, gdzie poznamy nowego Konga. Produkcja ma eksplorować mitologię pochodzenia głównego bohatera i nadprzyrodzonych tajemnic jego domu. Serial powstaje w oparciu o oryginalne książki napisane przez Meriana C. Coopera, a także nowe powieści o King Kongu autorstwa Joe DeVito.

GramTV przedstawia:

Scenariusz zostanie napisany przez Stephany Folsom, która wcześniej pracowała przy Toy Story 4, a nie dawno przy serialach Paper Girls oraz Władcy Pierścieni: Pierścieniach Władzy. Producentami serialu zostali James Wan, Michael Clear i Rob Hackett z Atomic Monster oraz Dannie Festa i Marc Manus z World Builder Entertainment.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!