Image Games i Anshar Studios łączą siły, by stworzyć gangsterską grę RPG

Mikołaj Ciesielski
2021/06/25 08:50

Konsultantem kreatywnym projektu będzie David Jaffe – twórca serii God of War i Twisted Metal.

Image Games i Anshar Studios łączą siły, by stworzyć gangsterską grę RPG

Image Games, czyli spółka założona przez Movie Games oraz Platige Image, poinformowała o zawarciu umowy ze studiem deweloperskim Anshar Studios z Katowic. Efektem tej współpracy będzie gangsterska gra AA z gatunku RPG. Zespoły nie zdradziły zbyt wielu szczegółów na temat produkcji. Wiadomo jedynie, że pierwsza prezentacja tytułu ma odbyć się w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Image Games łączy know-how Movie Games z zakresu game developmentu oraz doświadczenie Platige Image w tworzeniu wizualnego storytellingu. Anshar Studios to dla mnie osobiście wymarzony partner do stworzenia naszej pierwszej gry. W mojej opinii to jedno z najmocniejszych europejskich studiów specjalizujących się w RPG indie premium. Jego portfolio jest pełne gier docenionych przez graczy oraz krytyków” – powiedział Piotr Gnyp, członek zarządu Image Games i dyrektor marketingu w Movie Games.

Jako studio, które specjalizuje się w systemowych grach narracyjnych, cieszymy się, że możemy współpracować z Image Games nad stworzeniem taktycznej gry RPG. Będziemy opowiadać o relacjach międzyludzkich przez pryzmat gangów, robiąc to i przez gameplay, i przez historię. Dyrektor kreatywną projektu będzie Marta Fijak, która wcześniej pracowała jako designer gry Frostpunk” – dodaje Łukasz Hacura, dyrektor generalny Anshar Studios.

Należy także wspomnieć, że konsultantem kreatywnym gry będzie David Jaffe, czyli twórca serii God of War i Twisted Metal, który na początku maja bieżącego roku poinformował o rozpoczęciu współpracy z firmą Movie Games.

Na koniec warto dodać, że Anshar Studios skupia się obecnie na produkcji gry Gamedec. Tytuł ma zadebiutować na komputerach osobistych już 16 wrześniu bieżącego roku. Deweloperzy planują także wersję na Nintendo Switch, która ma pojawić się w 2022 roku.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!