David Jaffe, twórca serii God of War, dołącza do polskiego Movie Games

Mikołaj Ciesielski
2021/05/04 10:35
0
0

Znany deweloper będzie pełnił funkcję konsultanta przy produkcji gier. Jaffe będzie również członkiem rady nadzorczej spółki.

David Jaffe, twórca serii God of War, dołącza do polskiego Movie Games

Niemałą niespodziankę sprawiło dziś polskie Movie Games, które poinformowało, że do wspomnianego zespołu dołączył David Jaffe. Twórca serii God of War oraz Twisted Metal będzie pełnił funkcję konsultanta przy produkcji gier. Ponadto popularny deweloper otrzymał również nominację na członka rady nadzorczej warszawskiej spółki. Prezes Movie Games zapewnia, że jest to początek długofalowej współpracy.

Jesteśmy wszyscy bardzo podekscytowani, że David zgodził się dołączyć do rodziny Movie, poprzez nie wyłącznie konsultowanie naszych projektów, ale również zasiądzie w radzie nadzorczej naszej spółki. Jego spostrzeżenia, kontakty i doświadczenie pomogą zdynamizować rozwój MG w kierunku jakości, który wyznaczyliśmy sobie już pewien czas temu” – skomentował Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games.

David Jaffe zainteresował się spółką Movie Games za sprawą najnowszej gry wspomnianego zespołu – Lust from Beyond. Twórca serii God of War przyznaje, że widzi spory potencjał w polskim studiu.

Z przyjemnością dołączam do rodziny Movie Games! Pomiędzy dziwnymi i piekielnie pomysłowymi grami jak Lust from Beyond a świeżymi i innowacyjnymi tytułami jak nadchodzący War Hospital, Movie Games pokazuje, że nie boi się ryzykować. Wywarli na mnie wrażenie ożywczo, ekscytująco otwartych na badanie nowych pomysłów w grach. Prawdę mówiąc, przypomina mi to wczesne dni PlayStation, kiedy jeszcze istniało miejsce na unikalne, lecz wciąż komercyjne pomysły. Na swój sposób czuję się, jakbym wrócił do domu. Co prawda to dziwna wersja domu, gdzie wszyscy poza mną mają akcent jak czarne charaktery z filmów o Bondzie, ale wciąż to dom! I bardzo mi się to podoba!” – powiedział David Jaffe.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!