Icewind Dale 2: Enhanced Edition już dostępny do pobrania za darmo

Radosław Krajewski
2023/11/06 13:00
1
0

Żaden fan klasycznych RPG-ów nie może przejść obok tej produkcji obojętnie.

Zarówno Baldur’s Gate, jak i pierwsza część Icewind Dale doczekały się odświeżonych wydań w postaci Enhanced Edition na komputerach osobistych i konsolach. Niestety ten sam los nie spotkał Icewind Dale 2, którego kod źródłowy zaginął wiele lat temu i pomimo licznych poszukiwań, wciąż się nie odnalazł. Beamdog nie mógł oficjalnie rozpocząć prac nad nową wersją tego klasycznego RPG-a, ale z pomocą przyszli fani, którzy właśnie ukończyli Icewind Dale 2: Enhanced Edition.

Icewind Dale 2: Enhanced Edition już dostępny do pobrania za darmo

Icewind Dale 2: Enhanced Edition – fanowska odświeżona wersja klasycznego RPG

Za projekt odpowiada The Red Chimera Group, którzy wprowadzili mnóstwo poprawek i usprawnień do gry. W Icewind Dale 2: Enhanced Edition zaktualizowało ponad 300 zaklęć i ponad 800 przedmiotów. Ponadto wprowadzono aż 110 zupełnie nowych czarów, 170 magicznych przedmiotów i 30 atutów. Rozszerzono również możliwości budowania drużyny, poprzez dodanie postaci niezależnych, takich jak Veira, Vrek, Vileclaw, Xhaan, Zack Boosenburry i jego pająka Aocha.

GramTV przedstawia:

Icewind Dale 2: Enhanced Edition wprowadza także szereg innych ulepszeń, w tym opcji szybkich łupów i poprawionych czasów ładowania gry. Modyfikacja usuwa niektóre irytujące i zagmatwane zagadki w wybranych obszarach. Poprawiono także tryb Heart of Fury, w którym przeciwnicy stanowią wyzwanie, a nie mają jedynie więcej punktów zdrowia. Pewnych zmian doczekał się także system rozwoju postaci, aby nie otrzymywać zerowych punktów doświadczenia za pokonanie przeciwników w późniejszych fazach gry.

Icewind Dale 2: Enhanced Edition dostępny jest za darmo na tej stronie. Aby zainstalować modyfikację należy posiadać pełną wersję Icewind Dale 2. Produkcja dostępna jest tylko na PC.

Komentarze
1
iorwet
Gramowicz
06/11/2023 15:02

No i pięknie, oby działało na Windows11 i nowym directX bo stara wersja miała masę artefaktów i crashy, trzeba było na widnows 7 grać xD