Homeworld 3 z ambitnymi planami rozwoju. Zaktualizowano też wymagania sprzętowe

Mikołaj Ciesielski
2024/04/18 12:20
0
0

Premiera już w przyszłym miesiącu.

Jakiś czas temu twórcy Homeworld 3 zapowiedzieli, że gra jeszcze przed premierą doczeka się kilku istotnych zmian. Debiut wspomnianej produkcji zbliża się natomiast wielkimi krokami, dlatego też studio Blackbird Interactive podzieliło się kolejnymi szczegółami. Deweloperzy przedstawili plany rozwoju nadchodzącej odsłony popularnego cyklu kosmicznych RTS-ów, a także ujawnili nowe wymagania sprzętowe.

Homeworld 3 z ambitnymi planami rozwoju. Zaktualizowano też wymagania sprzętowe

Homeworld 3 z nowymi wymaganiami sprzętowymi. Przedstawiono też plany rozwoju gry

Okazuje się, że po premierze Homeworld 3 doczeka się sporo dodatkowej zawartości. Już w czerwcu 2024 roku pojawi się pierwsza aktualizacja, która wprowadzi nowe wyzwania i artefakty. W lipcu natomiast gracze będą mogli sięgnąć po DLC, które będzie zawierać m.in. nową grywalną frakcję czy nowe floty startowe dla wszystkich stron. To jednak dopiero początek atrakcji.

W sierpniu Homeworld 3 otrzyma bowiem kolejną aktualizację z nowym systemem gwiezdnym, a także nowymi mapami, wyzwaniami i artefaktami. W październiku zadebiutuje z kolei drugie DLC, które – podobnie jak pierwszy dodatek – także wprowadzi nową grywalną frakcję i floty startowe dla wszystkich stron konfliktu. W ostatnim kwartale 2024 roku pojawić ma się natomiast jeszcze jeden patch, za którego sprawą gra zostanie wzbogacone o nowe mapy i wyzwania, a także tajemniczą na ten moment zawartość.

W 2025 roku Homeworld 3 doczeka się trzeciego DLC, a także kolejnej aktualizacji. Jak widać, deweloperzy ze studia Blackbird Interactive mają naprawdę ambitne plany. Pozostaje mieć nadzieję, że wszystko pójdzie po myśli twórców, a fani serii będą zadowoleni zarówno z samej gry, jak i popremierowej zawartości.

GramTV przedstawia:

Jak wspomnieliśmy wyżej, Blackbird Interactive ujawniło również nowe wymagania sprzętowe Homeworld 3. Przedstawione przez deweloperów konfiguracje są nieco niższe od poprzednich. Obniżono przede wszystkim wymagania dotyczące procesorów. Całość znajdziecie na udostępnionej przez deweloperów grafice.

Na koniec przypomnijmy, że Homeworld 3 ma zadebiutować na komputerach osobistych 13 maja 2024 roku. Gra będzie dostępna na platformach Steam oraz Epic Games Store. Warto także dodać, że gracze, którzy zdecydują się na zakup edycji Fleet Command, będą mogli rozpocząć swoją przygodę z nadchodzącą produkcją Blackbird Interactive trzy dni przed oficjalną premierą.

Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!