Homeworld 3 doczeka się zmian w 5 kluczowych elementach. Twórcy słuchają graczy

Mikołaj Ciesielski
2024/03/29 08:20
0
0

Deweloperzy ze studia Blackbird Interactive wzięli sobie opinie graczy do serca.

Homeworld 3 miało zadebiutować na rynku na początku marca, ale miesiąc wcześniej Blackbird Interactive podjęło decyzję o opóźnieniu premiery swojej produkcji. Zespół tłumaczył wówczas, że potrzebuje dodatkowego czasu, by wprowadzić kilka poprawek na podstawie opinii graczy. Okazuje się, że deweloperzy nie rzucali słów na wiatr, a nowa odsłona serii Homeworld rzeczywiście doczeka się kilku ważnych zmian.

Homeworld 3 doczeka się zmian w 5 kluczowych elementach. Twórcy słuchają graczy

Homeworld 3 z ważnymi zmianami na premierę. Blackbird Interactive poprawia 5 elementów gry

We wpisie opublikowanym na Steam deweloperzy informują, że w dniu premiery Homeworld 3 doczeka się m.in. zmian w sterowaniu. Według wielu użytkowników było ono bowiem mało intuicyjne i za bardzo różniło się względem poprzednich odsłon serii. Dlatego też Blackbird Interactive zapewnia, że w dniu premiery gracze otrzymają jak najwięcej opcji, które pozwolą dostosować sterowanie do własnych potrzeb i preferencji.

Twórcy Homeworld 3 wzięli sobie również do serca opinie graczy, którzy stwierdzili, że starcia we wspomnianej produkcji kończą się zbyt szybko. Dlatego też Deweloperzy ze studia Blackbird Interactive zdecydowali się zwiększyć wytrzymałość statków o 30%. Dodatkowo zespół wprowadził także kilka usprawnień do formacji, dzięki czemu korzystanie z nich jest „korzystniejsze i mniej uciążliwe”.

Deweloperzy zapewniają, również, że w dniu premiery Homeworld 3 mechanika „ruchu ataku” będzie działać tak samo, jak w poprzednich odsłonach serii. W wersji demonstracyjnej nie było ona jeszcze w pełni przygotowana, dlatego też gracze doświadczali pewnych problemów. Blackbird Interactive obiecuje, że w pełnej wersji jednostki będą wykonywać rozkazy w „inteligenty sposób na podstawie obecność wrogich zagrożeń”.

GramTV przedstawia:

Premierowa wersja Homeworld 3 pozwoli również graczom dostosowywać wielkość poszczególnych elementów interfejsu użytkownika. Deweloperzy zapewniają również, że problemy związane z funkcją NLIPS (Non-Linear Inverse Perspective Scrolling) zostały rozwiązane i w momencie debiutu gry na rynku będzie ona działać poprawnie.

Ostatnim elementem, który doczekał się zmian, jest tryb War Games. Blackbird Interactive zapowiada, że we wspomnianym – kooperacyjnym – wariancie rozgrywki gracze będą mieli do zrealizowania dwa razy więcej celów. Każde kolejna misja będzie natomiast trudniejsza od poprzedniej i będą wymagać od użytkowników użycia „zaawansowanych mechanik”. Więcej szczegółów na temat wprowadzonych zmian znajdziecie we wpisie opublikowanym na Steam.

Na koniec przypomnijmy, że Homeworld 3 ma zadebiutować na komputerach osobistych 13 maja 2024 roku. Gra będzie dostępna na platformach Steam oraz Epic Games Store. Zainteresowanych zachęcamy również do zapoznania się z wymaganiami sprzętowymi nadchodzącej produkcji Blackbird Interactive.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!