Kolejny rekord aktywności graczy w Stardew Valley. Prace nad Haunted Chocolatier wstrzymane

Patrycja Pietrowska
2024/03/26 10:50
0
0

Deweloper wznowi prace nad Haunted Chocolatier, jednak pod pewnymi warunkami.

Wielka aktualizacja Stardew Valley opatrzona numerem 1.6 zadebiutowała 19 marca na komputerach osobistych. Wydarzenie przyciągnęło przed monitory całą masę graczy, a tytuł ustanowił w miniony weekend nowy rekord aktywności graczy. Zaangażowany twórca ma już w planach kolejne poprawki, co niejako przenosi na drugi plan prace nad Haunted Chocolatier – drugą grą przygotowywaną przez ConcernedApe.

Kolejny rekord aktywności graczy w Stardew Valley. Prace nad Haunted Chocolatier wstrzymane

ConcernedApe wznowi prace nad Haunted Chocolatier, jednak pod pewnymi warunkami

Jak informowaliśmy jakiś czas temu, ConcernedApe zareagował na pojawiające się ze strony społeczności zgłoszenia związane z błędami po aktualizacji Stardew Valley 1.6, planując kolejne poprawki. Fani w mediach społecznościowych zainteresowali się jednak pracami nad drugim projektem twórcy, czyli Haunted Chocolatier. Tytuł, który pozwoli graczom wcielić się w postać właściciela sklepu z czekoladą, Eric Barone zapowiedział w 2021 roku.
Jak przekazuje na platformie X Concerned Ape, nie może doczekać się powrotu do pracy nad Haunted Chocolatier. Projekt zostanie jednak wznowiony dopiero wtedy, gdy deweloper upewni się, że Stardew Valley 1.6 jest w pełni gotowe, wolne od błędów oraz dostępne na wszystkich platformach. Data premiery aktualizacji 1.6 na konsolach wciąż jednak pozostaje nieznana.
Warto również zaznaczyć, że w miniony weekend padł kolejny rekord aktywności graczy w Stardew Valley. Zgodnie ze statystykami serwisu SteamDB, dwa dni temu jednocześnie bawiło się aż 236 614 osób. To najwyższy wynik, jaki uzyskał tytuł od momentu premiery w 2016 roku.
Na ten moment pozostaje nam trzymać kciuki za rozwój Haunted Chocolatier i oczekiwać na kolejne wieści. Na koniec warto przypomnieć, że wraz z aktualizacją 1.6 do Stardew Valley wprowadzono masę nowości, w tym kolejny typ farmy czy zmiany związane z plonami.
Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!