Harry Krueger opuszcza Housemarque. Pamiętacie jaką grę stworzył?

Krzysztof Żołyński
2023/11/20 20:00
0
0

Harry Krueger, który stał za projektem jednej z bardziej rozpoznawalnych gier na PlayStation 5, która powstała w 2021 roku, właśnie opuszcza studio Housemarque.

Harry Krueger był twórcą i szefem projektu studia Housemarque, który w 2021 roku zmaterializował się jako Returnal, gra na wyłączność dla PlayStation 5. Spędził w tym studiu 14 lat i teraz postanowił zmienić środowisko pracy. Jak sam podkreśla, decyzja o odejściu nie była łatwa.

Harry Krueger opuszcza Housemarque. Pamiętacie jaką grę stworzył?

W ciągu 14 lat pracy w Housemarque miałem niesamowite szczęście pracować nad jednym wymarzonym projektem za drugim i miałem zaszczyt współpracować po drodze z naprawdę utalentowanymi i wspaniałymi ludźmi. To był zaszczyt towarzyszyć Housemarque w tej podróży i być świadkiem naszego rozwoju od naszych mniejszych tytułów inspirowanych grami arkadowymi do wspaniałych wyżyn, jakie osiągnęliśmy dzięki Returnal.

Harry Krueger odchodzi z Housemarque

Bez wątpienia to właśnie Returnal ugruntował pozycję studia Housemarque, jako dewelopera zdolnego podjąć się przygotowania znakomitej gry, która została bardzo ciepło przyjęta przez graczy i krytykę. To z pewnością daje im spory zapas zaufania na przyszłość i z pewnością zapewnia solidne podłoże do negocjacji z dużymi wydawcami czy wręcz właścicielami konsol.

GramTV przedstawia:

I rzeczywiście coś jest na rzeczy, ponieważ od jakiegoś czasu krążą pogłoski, jakoby Housemarque zajmowało się pracą nad kolejnym dużym projektem. W tej chwili nie wiadomo o nim praktycznie nic, poza tym, że nie będzie to kontynuacja Returnala, a nowe IP.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!