Odmłodzony Harrison Ford w Indianie Jonesie 5. Kolejne zdjęcia z filmu

Radosław Krajewski
2022/11/21 14:40

Pierwsze spojrzenie na Madsa Mikkelsena jako głównego złoczyńcy.

W ostatni piątek Lucasilm za pośrednictwem magazynu Empire zaprezentował pierwsze oficjalne zdjęcie pochodzące z piątej części Indiany Jonesa. Mogliśmy na nim zobaczyć głównego bohatera, granego przez Harrisona Forda. Empire ujawnia kolejne informacje o filmie ze swojego najnowszego numeru magazynu. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że fanów przygód archeologa czeka podróż do przeszłości, a konkretniej do zamku pełnego nazistów w 1944 roku. Twórcy zdecydowali się odmłodzić Harrisona Forda, aby zachować spójność jego bohatera. Wykorzystano nawet oryginalną kurtkę z pierwszych filmów, która została zreplikowana, aby wyglądała identycznie w nowym filmie.

Odmłodzony Harrison Ford w Indianie Jonesie 5. Kolejne zdjęcia z filmu

Chciałem mieć szansę zanurzyć się w tego rodzaju starym filmie George’a [Lucasa] i Stevena [Spielberga], dać widzom zastrzyk adrenaliny. […] Aby publiczność nie doświadczyła zmiany między latami 40. i 60. jako intelektualnej zarozumiałości, ale dosłownie doświadczyła ducha przygody z tamtego okresu – wyjaśnił reżyser James Mangold.

Aby odpowiednio odtworzyć tę sekwencję, zastosowano kilka technik komputerowych, w tym nowe technologie stworzone przez ILM, które pozwalają na dopasowanie archiwalnych materiałów do świeżo nagranego materiału.

Mam nadzieję, że chociaż będzie się o tym mówić w kategoriach technologicznych, po prostu obejrzysz to i powiesz: „O mój Boże, właśnie znaleźli stary materiał filmowy. To było coś, co nakręcili 40 lat temu” – powiedziała producentka Kathleen Kennedy.

Nawet Harrison Ford został przekonany do tej technologii i przyznał, że po raz pierwszy poczuł, że zostało to właściwie wykonane.

Po raz pierwszy widzę to tak, że w to uwierzyłem. To trochę straszne i nawet nie chcę wiedzieć, jak to działa. Jednak nie sprawia to, że chcę być znowu młody. Cieszę się, że zasłużyłem na swój wiek.

Indiana Jones 5 – nowe zdjęcia z filmu

W Empire pojawiły się również dwa nowe zdjęcia. Jedno z nich przedstawia Madsa Mikkelsena jako Vollera, bohatera zainspirowanego prawdziwym nazistą, który po wojnie został inżynierem NASA, Wernherem von Braunem. Drugie ujęcie prezentuje Klabera, postaci blisko powiązanej z Vollerem, w którego wciela się Boyd Holbrook. Zdjęcia zobaczycie poniżej.

GramTV przedstawia:

W obsadzie znaleźli się: Harrison Ford, Phoebe Waller-Bridge, Mads Mikkelsen, Thomas Kretschmann, Boyd Holbrook, Shaunette Renée Wilson, Toby Jones, Antonio Banderas, oraz Olivier Richters.

Indiana Jones 5 zadebiutuje w kinach 30 czerwca 2023 roku.

Indiana Jones 5 – nowe zdjęcia z filmu, Odmłodzony Harrison Ford w Indianie Jonesie 5. Kolejne zdjęcia z filmu
Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!