Half-Life: Alyx bez VR. Fanowski projekt jest już dostępny

Wincenty Wawrzyniak
2023/04/11 18:00
0
0

Fanowska modyfikacja pozwala na grę bez sprzętu VR – i jest już dostępna do pobrania całkowicie za darmo.

Jak podaje między innymi serwis Polygon, modyfikacja pozwalająca na zagranie w Half-Life: Alyx bez sprzętu VR jest już dostępna do pobrania całkowicie za darmo. Grupa fanów pracowała nad projektem przez kilka lat – i teraz doczekał się on pierwszej w pełni grywalnej wersji. Modyfikacja, zatytułowana po prostu Half-Life Alyx NoVR, została udostępniona w serwisie ModDB; zainteresowanych wysyłamy pod ten adres.

Half-Life: Alyx bez VR. Fanowski projekt jest już dostępny

Half-Life: Alyx bez VR? Teraz to już możliwe

Warto przy tym zaznaczyć, że projekt nie jest w pełni dopracowany. Choć najnowsza wersja z numerem 6.1 rzeczywiście pozwala przejść całą kampanię bez korzystania z cheatów, tak czasem będą pojawiać się błędy. Najważniejszy jest jednak fakt, iż zainteresowani mogą przejść grę przy użyciu myszki oraz klawiatury. To jednak wymagało sporego uproszczenia, zamiast czynności, które normalnie wykonujemy ręcznie za pomocą kontrolerów VR, wciskamy w odpowiednim momencie klawisz E i nawigujemy kursorem.

Przypomnijmy jeszcze, że Half-Life: Alyx zadebiutowało 23 marca ubiegłego roku wyłącznie na komputerach osobistych wyposażonych w sprzęt kompatybilny ze standardem Steam VR. Zainteresowanych zapraszamy do lektury naszej recenzji gry, którą znajdziecie pod tym adresem.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!