GTA 6 otrzyma dodatki single-player? Rockstar może wrócić do tradycyjnych DLC

Radosław Krajewski
2022/08/17 15:45

Piąta odsłona GTA nie mogła liczyć na pełnoprawne dodatki do trybu dla pojedynczego gracza, ale w szóstej części ma się to zmienić.

Pod koniec lipca dziennikarz Jason Schreier przedstawił nowe informacje o Grand Theft Auto 6, w których ujawnił, że w grze po raz pierwszy zagramy kobiecą bohaterką. Niedługo później do sieci trafiły nowe wieści, które potwierdzały poprzednie plotki o kilku miastach i grywalnych postaciach, które jednak ostatecznie nie trafią do gry. Przynajmniej na premierę, gdyż według znanego insidera znanego jako Tez2, Rockstar Games planuje powrócić do tworzenia pełnoprawnych dodatków do GTA 6 dla trybu kampanii.

Piąta odsłona GTA nie otrzymała ani jednego DLC przeznaczonego dla pojedynczego gracza. Producent skupił się wyłącznie na rozwoju GTA Online, które regularnie otrzymywało nową zawartość. Po premierze szóstej części serii ma się to zmienić i dodatki będą pojawiać się zarówno dla graczy, którzy preferują samotną zabawę, jak i dla tych, którzy cenią sobie rozgrywkę z innymi.

Rockstar powróci do tego, jak planowali przyszłą zawartość przed sukcesem GTA Online. Pierwsza fala „nowych miast i misji”, które otrzymamy jako DLC, z pewnością zostanie zaplanowana przed premierą GTA 6. Rockstar będzie mógł przeznaczyć zasoby na nowy tytuł, nad którym będą pracować po wydaniu szóstej części serii – czytamy w poście na GTA Forums.

GramTV przedstawia:

Zdaniem insidera deweloper przygotuje nowe tereny, które będą mniejszymi, niezależnymi od głównego miasta lokacjami. Podaje przykład, że mogą być to mapy wielkości Cayo Perico oraz North Yankton do GTA Online.

Jeśli chodzi o nowe lokacje, myślę, że w większości otrzymamy instancje nowych miast lub wysp. W stylu Cayo Perico lub North Yankton. W ten sposób Rockstar może wprowadzić nowe napady do następnego trybu GTA Online z każdym nowym DLC. Jeśli dopisze nam szczęście, od czasu do czasu możemy otrzymać pełnowartościowe nowe miasto.

Na koniec przypomnijmy, że Rockstar Games wciąż oficjalnie nie zaprezentował żadnych materiałów, ani informacji z GTA 6. Premiery gry możemy spodziewać się najwcześniej w 2024 roku.

Komentarze
1
IDareKI
Gramowicz
17/08/2022 17:16

"pełnoprawne dodatki", żeby zaraz potem napisać, że to będą lokacje wielkości tych z GTA Online - no, to z pewnością będą pełne fabularne dodatki a nie jakiś nowy szajs do kolejnej wersji Online 😂😂