GTA 6 miało mieć trzy miasta i czwórkę bohaterów. Rockstar zmienił jednak plany

Mikołaj Ciesielski
2022/08/01 08:20

Według pierwotnych założeń nowa odsłona serii Grand Theft Auto miała być znacznie większa, ale deweloperzy zdecydowali się rzekomo zmniejszyć skalę produkcji.

W zeszłym tygodniu Jason Schreier podzielił się kilkoma szczegółami na temat GTA 6. Według popularnego dziennikarza w nadchodzącej odsłonie serii Grand Theft Auto ruszymy do fikcyjnej wersji Miami, gdzie będziemy mieli okazję wcielić się w dwóch bohaterów, a jedną z głównych postaci będzie kobieta. Tymczasem do sieci trafiły nowe informacje, które zdradzają, że Rockstar w pewnym momencie zdecydował się mocno okroić swoją produkcję w porównaniu z pierwotnymi założeniami.

Grand Theft Auto 6 miało być początkowo znacznie większą produkcją

Autorem powyższych doniesień jest Stephen Totilo, dobrze poinformowany dziennikarz serwisu Axios, który powołuje się na źródło związane bezpośrednio z Rockstar Games. Z informacji przekazanych przez Totilo dowiadujemy się, że początkowo GTA 6 miało otrzymać trzy miasta oraz aż cztery grywalne postacie. Ostatecznie cały projekt okazał się jednak zbyt ambitny, a deweloperzy podjęli decyzję o zmniejszeniu skali produkcji.

Według Totilo twórcy pierwotnie zamierzali stworzyć ogromną mapę obejmującą sporą część obu Ameryk, co pokrywa się z ostatnimi doniesieniami Jasona Schreiera. Dziennikarz serwisu Axios potwierdził także, że ostatecznie w nadchodzącej odsłonie serii Grand Theft Auto pojawi się jedno miasto oraz dwójka grywalnych bohaterów. Po premierze produkcja ma być jednak rozbudowywana o dodatkowe lokacje, o czym także informował Schreier.

Oczywiście deweloperzy ze studia Rockstar Games nie odnieśli się do powyższych rewelacji, a na pierwsze oficjalne szczegóły dotyczące GTA 6 z pewnością przyjdzie nam jeszcze nieco poczekać. Fanom serii nie pozostaje więc nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i liczyć na to, że twórcy jeszcze w tym roku podzielą się pierwszymi konkretami na temat swojej produkcji.

Na koniec przypomnijmy, że według najnowszych doniesień premiery Grand Theft Auto 6 powinniśmy spodziewać się najwcześniej w 2024 roku.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
koNraDM4
Gramowicz
03/08/2022 13:57

Mam tylko nadzieję, że rozbudowanie mapy będzie się odbywać poprzez stosowne dodatki nie tylko do multi ale i do singla