Gry i wirtualna rzeczywistość dla pasażerów w samochodach BMW

Krzysztof Żołyński
2023/05/19 10:35
1
0

Technologia umożliwi pasażerom granie w gry lub interakcję z prawdziwym światem za oknem.

Jeśli do tej pory uważaliście jazdę na tylnym siedzeniu za nudne zajęcie to musicie wiedzieć, że Meta i BMW połączyły siły, aby rozwiązać ten problem. Dział Reality Lab firmy Meta współpracuje z niemieckim producentem samochodów w celu zbadania możliwości wdrożenia rzeczywistości wirtualnej (VR) i rzeczywistości rozszerzonej (AR) dla pasażerów, z których mogliby korzystać podczas jazdy. Pojawił się również film, w którym pokazano dotychczasowe postępy i zapewnienie, że takich fajerwerków nie będzie w najbliższym czasie.

Gry i wirtualna rzeczywistość dla pasażerów w samochodach BMW

BMW twierdzi, że zaczęło eksperymentować z AR 10 lat temu, aby stworzyć nie tylko najlepszą maszynę do jazdy, ale także najlepsze wrażenia z jazdy. Z kolei Meta przekazała, że rozpoczęła swoje plany dotyczące samochodowej rzeczywistości wirtualnej w 2021 roku. Powstała już para prototypowych okularów, noszących nazwę Project Aria. Okulary mają grubą, całkowicie czarną konstrukcję, dzięki czemu wyglądają jak lżejsza wersja HTC Vive Elite XR.

Gry i wirtualna rzeczywistość dla pasażerów w samochodach BMW

Największą przeszkodą, którą obie firmy musiały początkowo pokonać, było śledzenie obiektów w szybko poruszającym się samochodzie, co, jak twierdzą, było problemem, którego nigdy wcześniej nie rozwiązano. To dlatego, że wszystko w pojeździe porusza się w stosunku do gogli VR, podczas gdy samochód porusza się po świecie. Oznacza to, że zestaw słuchawkowy nie może wyświetlać stabilnych treści VR, jak to zwykle ma miejsce w salonie

GramTV przedstawia:

Meta połączyła swoje okulary Project Aria z układem czujników BMW. Pozwoliło to inżynierom udoskonalić system śledzenia, aby zrozumieć położenie urządzenia w samochodzie i jego położenie w stosunku do świata zewnętrznego. Pozwala to na zakotwiczenie wyświetlanych obiektów wewnątrz samochodu podczas jego ruchu, co według nich jest przełomem. Pozwala nawet na umieszczanie obiektów AR na zewnątrz pojazdu, co wydaje się nowością.

Komentarze
1
FromSky
Gramowicz
19/05/2023 18:12

Tylko po co? Nie prościej zabrać na tylną kanapę laptopa, telefon, switcha, ebooka, cokolwiek a producent niech sie martwi o porty ładowania i wifi