Grammy 2023 - nagroda za wybitną ścieżkę dźwiękową do gry przyznana

Jakub Smolak
2023/02/06 08:45
1
0

Wielkim wygranym okazało się DLC.

Po raz pierwszy w historii podczas gali rozdania nagród Grammy pojawiła się specjalna kategoria przeznaczona dla twórców muzyki do gier wideo i innych interaktywnych mediów. Wśród nominowanych znaleźli się kompozytorzy ścieżek dźwiękowych do takich produkcji jak Aliens: Fireteam Elite, Call Of Duty: Vanguard czy Marvel's Guardians Of The Galaxy. Nagrodę zgarnęła jednak Stephanie Economou.

Grammy 2023 - nagroda za wybitną ścieżkę dźwiękową do gry przyznana

Assassin's Creed Valhalla: Dawn Of Ragnarok wygrało podczas Grammy 2023

Stephanie Economou została doceniona za skomponowanie ścieżki dźwiękowej do Assassin's Creed Valhalla: Dawn Of Ragnarok. Jest to DLC do Assassin's Creed Valhalla, które pojawiło się na rynku w marcu 2022 roku. Warto wspomnieć, że Stephanie dopiero stawiała swoje pierwsze kroki, jeśli chodzi o komponowanie utworów do gier wideo. W jej portfolio znajdziemy również kompozycje, które pojawiły się w Assassin's Creed Valhalla - The Siege of Paris.

Więcej informacji na temat życiorysu kompozytorki i jej portfolio znajdziecie tutaj. O Stephanie Economou z pewnością usłyszymy w przyszłości jeszcze nie raz.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
wolff01
Gramowicz
06/02/2023 13:22

Szkoda że nie doceniono też Einara Selvika którego współudział: głos i gra na instrumentach tak naprawdę dodają dopiero prawdziwego nordyckiego klimatu... (np. https://www.youtube.com/watch?v=1wNeWId7eC8, https://www.youtube.com/watch?v=gptUlf5hpqY).