Gracze Apex Legends narzekają na nowy tryb wydajności. „Grafika jest absolutnie okropna”

Patrycja Pietrowska
2024/02/15 14:20
0
0

Fani Apex Legends są rozczarowani nowym trybem wydajności na konsolach.

W Apex Legends ruszył już 20. sezon rozgrywek. „Breakout” wprowadził kilka ciekawych zmian, w tym nowy system ulepszeń legend i punkty ewolucji. Okazuje się jednak, że zaproponowany przez twórców tryb wydajności na konsolach nie spełnił oczekiwań graczy

Gracze Apex Legends narzekają na nowy tryb wydajności. „Grafika jest absolutnie okropna”

Apex Legends rozczarowuje graczy w trybie 120 FPS na konsolach najnowszej generacji

Twórcy Apex Legends udostępnili wraz z 20. sezonem rozgrywek nowy tryb wydajności dla konsol obecnej generacji. Oferuje on opcję rozgrywki w maksymalnie 120 klatkach na sekundę, zmniejszając jednocześnie jakość grafiki. Okazuje się jednak, że tryb nie sprostał oczekiwaniom graczy.

Właśnie zaktualizowałem grę do nowego sezonu i przetestowałem 120 FPS na Xbox Series X. Grafika jest absolutnie okropna. Jeśli jesteś dalej niż 50 metrów od obiektów, wszystko wygląda na wyprane, rozpikselowane i mgliste, mogę sobie tylko wyobrazić, jak to będzie wyglądać w grze, kiedy wystarczająco trudno jest zobaczyć przeciwników. – przekazuje użytkownik bugattitony.

Jak podaje jeden z użytkowników Reddita, tryb wydajności jest rozczarowujący, a grafika jest absolutnie okropna". Według gracza obiekty znajdujące się w dalszej odległości stają się wyblakłe i zamglone, co może utrudniać dostrzeżenie przeciwników. Wpis spotkał się ze zrozumieniem innych fanów Apex Legends, którzy w sporej mierze podzielają zdanie autora i potwierdzają podobne problemy.

Zgadzam się, tak długo wyczekiwana aktualizacja i takie rozczarowanie. Bardzo podoba mi się płynność, ale spadek rozdzielczości jest zbyt mocny. – potwierdza inny gracz.

Na moim 65-calowym telewizorze 120 Hz nie wygląda to akceptowalnie. Przełączę się z powrotem na 60 FPS, które wygląda 10 razy lepiej i faktycznie widzę, kogo namierzam. Potrzebują Unreal Engine 5. To byłby mądry ruch. – dodaje kolejny użytkownik.

GramTV przedstawia:

Nie wszyscy są jednak aż tak sceptycznie nastawieni do trybu wydajności. Część z osób uważa, że na ich konsolach wszystko działa prawidłowo i nie odnotowują podobnych problemów. W każdym razie, na ten moment Respawn Entertaiment nie zapowiedziało kolejnej aktualizacji, która mogłaby poprawić sytuację u rozczarowanych graczy. Zainteresowanym pozostaje zatem oczekiwać na reakcję twórców Apex Legends.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!