Sprawdźcie, jak wygląda system walki w grze planszowej Wiedźmin: Stary Świat

Mikołaj Ciesielski
2021/03/18 13:15

Łukasz Woźniak przybliża kolejne szczegóły na temat swojego najnowszego dzieła.

Sprawdźcie, jak wygląda system walki w grze planszowej Wiedźmin: Stary Świat

Po prezentacji bohaterów i rozwoju postaci oraz mechaniki budowania talii przyszedł czas na szczegółowe omówienie walki, która będzie jednym z najważniejszych elementów w grze planszowej Wiedźmin: Stary Świat. W tym celu autor tytułu, Łukasz „Wookie” Woźniak, wraz z wydawnictwem Go on Board oraz CD Projekt RED przygotował specjalny materiał wideo, w którym omawia wspomniane zagadnienie.

Przed potyczką z każdym potworem niezbędne będzie odpowiednie przygotowanie. Jednym z ważniejszych elementów będzie zdobycie żetonu tropu, dzięki któremu zdobędziemy dodatkowe informacje o danym monstrum. Do walki można przystąpić bez wspomnianego żetonu, jednak stawia to gracza w niekorzystnej sytuacji.

Gdy zdecydujemy się stawić czoła danemu potworowi, będziemy musieli zapoznać się także z informacjami, znajdującymi się na jego karcie. Znajdziemy tam poziom danego stwora, jego punkty życia, a także umiejętność specjalną. Poczynaniami monstrum będzie kierował gracz po naszej prawej stronie, który dobiera karty walki potwora, w liczbie odpowiadającej jego punktom życia.

Jeśli posiadamy wspomniany żeton tropu, możemy rozpocząć starcie jako pierwsi, w przeciwnym razie walkę zaczyna potwór. Następnie gracz może wykorzystać specjalne zdolności swojego wiedźmina, skorzystać z przygotowanych wcześniej eliksirów, a także wykorzystać zdobyte trofea, aby stworzyć sobie przewagę w walce z monstrum lub po prostu zagrać karty z ręki. Szczegółowy przebieg każdej tury został zaprezentowany w materiale, więc zachęcamy do obejrzenia wideo.

Podczas przemierzania Kontynentu gracze mogą też trafić na innych wiedźminów, czyli pozostałych uczestników zabawy. Wówczas możemy zagrać z napotkanym łowcą w kościanego pokera lub wyzwać go do bójki. Walka ze współgraczami jest podobna do potyczek z potworami, a wygrany zdobywa dodatkowe złoto, a także trofeum danego wiedźmińskiego cechu.

Przypomnijmy, że Wiedźmin: Stary Świat to przygodowa gra planszowa dla od 2 do 5 graczy. Podczas zabawy uczestnicy będą przemierzać rozległą mapę i wykonywać interesujące oraz intrygujące zadania. Kampania crowdfundingowa rozpocznie się już w maju na platformie zagramw.to oraz na Kickstarterze. Premiera gry jest zaplanowana na kwiecień 2022 roku.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!