Gothic Remake – THQ Nordic prezentuje odświeżony wygląd kolejnego potwora z gry

Wincenty Wawrzyniak
2023/01/27 20:45

Deweloperzy opublikowali nową grafikę koncepcyjną kolejnego potwora z gry. Tym razem możemy przyjrzeć się kretoszczurowi.

Alkimia Interactive wspólnie z THQ Nordic kontynuują podgrzewanie atmosfery wokół Gothic Remake. Przed końcem ubiegłego roku otrzymaliśmy materiał wideo prezentujący nowe ujęcie prosto z Valley of Mines, a dzisiaj deweloperzy postanowili podzielić się grafiką koncepcyjną z odświeżonym wyglądem kolejnego potwora z gry – tym razem jest to kretoszczur i trzeba przyznać, że wygląda naprawdę dobrze (jak i naprawdę niebezpiecznie…).

Kretoszczur z
Kretoszczur z Gothic Remake.
Gothic Remake | Alkimia Interactive | THQ Nordic

Zobaczcie kolejnego odświeżonego graficznie potwora z Gothic Remake

Dla porównania postanowiliśmy zamieścić zdjęcie kretoszczura z oryginalnego Gothica. Różnica jest ogromna. To jedno z podstawowych źródeł punktów doświadczenia na początku naszej przygody w grze, a w jedynce znajdziemy nawet zadanie bezpośrednio związane z kretoszczurami.

Kretoszczur z oryginalnego
Kretoszczur z oryginalnego Gothica.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy jeszcze na sam koniec, że Gothic Remake zadebiutuje na komputerach osobistych oraz konsolach nowej generacji PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Na ten moment nie znamy jednak daty premiery – ani nawet przybliżonego terminu debiutu. Pozostaje czekać!

Komentarze
7
Kruk
Gość
29/01/2023 11:28

Początkiem tego roku miał wyjść .. w takim tempie to do 2060 nie wyjdzie  mogli by wrzucić datę premiery a nie obrazki, jeżeli są na tym etapie to długo nie zobaczymy goticzka 

Yarod
Gramowicz
28/01/2023 12:48
Gregario napisał:

Bardziej to przypomina wyleniałą nutrię niż kretoszczura, ale... Wydaje mi się nawet, że coś bardzo podobnego już w jakiejś grze widziałem.

F4 :) moje pierwsze skojarzenie :) ale ogólnie jestem za, oby dźwięków nie zmienili;)

Headbangerr
Gramowicz
28/01/2023 09:49

Bądźmy szczerzy - i tak nikt nie zdąży im się dokładnie w trakcie gry przyjrzeć ;) Oczywiście więcej detali cieszy. Jednak jeśli wygląd i zachowanie kretoszczurów będą zbliżone do oryginału, to powinno wystarczyć.

Gregario
Gramowicz
28/01/2023 04:45

Bardziej to przypomina wyleniałą nutrię niż kretoszczura, ale... Wydaje mi się nawet, że coś bardzo podobnego już w jakiejś grze widziałem.

koNraDM4
Gramowicz
28/01/2023 00:56

No przyznam, że wyglądają lepiej niż oryginał, a rzadko mi się zdarza to twierdzić o jakichś elementach remake'u (graficzne ulepszenie rozumie się samo w takim przypadku ale tu model został poprawiony i przypomina bardziej golca niż małego dinozaura) choć mógłby być ciut bardziej różowy. Lubię mrok Gothica ale kretoszczury tą swoją różowością zawsze nieco urozmaicały dane miejscówki.

Khalid...
Gramowicz
28/01/2023 00:30

To one załatwiły Neka w jaskini.

Emiliano666
Gramowicz
27/01/2023 23:30

Chcem już pograć w tom gre, demo mnie wessało :O